Trener Fajdka: Paweł jest w znakomitej formie

Inne

Jego forma jest w tej chwili na doskonałym poziomie. Sprawdziany, które wykonał wypadły bardzo dobrze. On jednak nigdy nie jest w pełni zadowolony. Trzeba poprawić technikę pracy nóg i młot poleci dalej - mówi o Pawle Fajdku jego trener Czesław Cybulski.

Aleksandra Szutenberg: Jak zdrowie? Wszyscy pamiętamy nieszczęśliwy wypadek z połowy czerwca, kiedy Paweł Fajdek trafił w Pana młotem.

Czesław Cybulski: Zdrowie to ja mam przedwojenne! Było, jest i na pewno będzie z nim wszystko w porządku.

Jak forma Pana podopiecznych?

Ciężko jednoznacznie określić, bo jesteśmy w trakcie przygotowań do wyjazdu. Eliminacje dziewcząt w Rio dopiero 12 sierpnia. To kawał czasu. Nadal ciężko pracujemy z odpowiednim programem. Liczymy, że będzie dobrze.

Czyli jest Pan zadowolony?

Zadowolony to będę po zdobyciu medalu. Na razie ciężko mówić o zadowoleniu. Przed nami daleka droga. Forma rośnie, bo dziewczyny poprawiły rekordy życiowe. Jest nieźle, że będzie jeszcze lepiej.

W co celujecie?

U dziewcząt dwa medale powinny być. Ale pewniejszym kandydatem jest Paweł Fajdek. Jego forma jest w tej chwili na doskonałym poziomie. Sprawdziany, które wykonał wypadły bardzo dobrze. On jednak nigdy nie jest w pełni zadowolony. Trzeba poprawić technikę pracy nóg i młot poleci dalej.

Całą rozmowę z trenerem Cybulskim obejrzysz w załączonym materiale wideo.

Aleksandra Szutenberg, RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie