Włodarczyk: Nie widzę innego scenariusza niż zwycięstwo Głowackiego

Sporty walki

Szanse Głowackiego oceniam na 60 do 40, oczywiście zawsze jest prawdopodobieństwo potknięcia, ale jeżeli "Główka" będzie odpowiednio skoncentrowany to nie widzę innego scenariusza niż zwycięstwo - powiedział były mistrz świata w kategorii junior ciężkiej, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (51-1-1, 37 KO).

Karolina Owczarz: Walka Krzysztof Głowacki - Ołeksandr Usyk zbliża się wielkimi krokami. Jak Pan ocenia formę "Główki"?

Krzysztof Włodarczyk: Jego forma stale rośnie. Zarówno pod względem technicznym jak i fizycznym wygląda coraz lepiej. Jestem przekonany, że Głowacki doskonale wie co ma zrobić w ringu. Jego przeciwnik nie jest przypadkowy. To mistrz olimpijski i zawodnik światowej klasy. Szanse Głowackiego oceniam na 60 do 40, oczywiście zawsze jest prawdopodobieństwo potknięcia, ale jeżeli "Główka" będzie odpowiednio skoncentrowany to nie widzę innego scenariusza niż zwycięstwo.

Jak Pana zdaniem będzie wyglądał ten pojedynek?

Wydaje mi się, że początek może być nerwowy, ale druga połowa walki powinna należeć do Głowackiego. Stawiam, że uda mu się to zakończyć przed czasem.

Doskonale Pan wie, że dużo ciężej jest bronić pas niż walczyć o jego zdobycie...

To prawda, bronić jest zdecydowanie trudniej. To kwestia psychicznego obciążenia. Broniąc, mamy świadomość, że popełniając błąd możemy stracić coś cennego, coś na co pracowaliśmy bardzo ciężko. Głowacki nie będzie miał takiego obciążenia. Powinien wyjść do ringu z myślą, że walczy o swoje życie, o swoją przyszłość.

Cały wywiad z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie