Linetty zadebiutował w Sampdorii

Karol Linetty ma już za sobą występ w koszulce Sampdorii. Zespół z Genui wygrał nieoficjalny sparing z Chievo Veroną 2:0, a Polak na boisku pojawił się na ostatni kwadrans. Bramki zdobywali Luis Muriel i Fabio Quagliarella.

Karol Linetty piłkarzem Sampdorii Genua został w ostatni piątek, zaś już dobę później mógł zaprezentować się na boisku. Włoski klub za zawodnika Lecha Poznań zapłacił trzy miliony euro. Reprezentant Polski zmienił w 77. minucie 20-letniego Lucasa Torreirę, jednak wynik ustalony został jeszcze przed przerwą.

W jedenastce zespołu z Genui zabrakło kluczowych pomocników: Edgara Barreto, Jose Campanii i Luki Cigariniego, zaś jedynie rezerwowym był w tym meczu weteran Angelo Palombo.

W kolejnych spotkaniach zespół z Włoch sprawdzi się na tle rywali hiszpańskich: najpierw zagra z Malagą, następnie zaś z Barceloną. Sezon ligowy dla nowego klubu Linetty'ego rozpocznie się 21 sierpnia meczem z Empoli.