Mistrzostwa Polski w Beach Soccerze: 14 goli w meczach barażowych!

TS Team Słupsk i BSCC AZS SAN Łódź to zwycięzcy baraży meczów półfinałowych 1. ligi. Zawodnicy ze Słupska pokonali Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice, a piłkarze BSCC AZS SAN Łódź wygrali z ekipą Vita-Sport Zdrowie Garwolin. Pierwszy zespół pokonał swoich rywali 5:3, natomiast drugi triumfował 4:2.

W pierwszym meczu pomiędzy TS Team Słupsk i Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice warto zwrócić uwagę na zawodnika zwycięskiej drużyny, Łukasza Jarosiewicza, który jest strzelcem pierwszej oraz czwartej bramki. Kibice trawiastej piłki mogą go pamiętać z występów na ekstraklasowych boiskach w barwach Polonii Warszawa.

Zawodnicy z Chojnic kilkukrotnie gonili wynik i byli bliscy wyrównania, jednak wtedy zaskakiwali ich piłkarze z Team'u Słupsk. Ostatecznie w spotkaniu padło aż osiem goli, które można zobaczyć w załączonym materiale wideo.

Drugi mecz zaczął się od urodziwej akcji, kiedy podanie po rzucie rożnym na bramkę głową zamienił Marcin Makulec. Mimo, że to piłkarze z Garwolina jako pierwsi strzelili gola, jeszcze w pierwszej tercji Piotr Klepczarek wyprowadził na prowadzenie łódzką drużynę. W pierwszej akcji okazał się lepszy od dwóch obrońców z Garwolina, a w drugiej sprytniejszy od bramkarza rywali.

Później zawodnicy Vita-Sport Zdrowie Garwolin poszli za ciosem i w drugiej tercji zdobyli jedyną bramkę. Długo utrzymywał się wynik 3:1, jednak przed końcem trzeciej tercji nadzieję na remis po pięknym mocnym strzale dał zawodnikom Garwolina Dariusz Kasprzak. Jednak piłkarze ekipy Vita-Sport marzyli krótko, a z nadziei chwilę później obdarł ich Krzysztof Nykiel, były zawodnik m.in. Polonii, Ruchu Chorzów i Cracovii.

Mecz finałowy baraży 1. ligi odbędzie się w niedzielę, 31 lipca o godzinie 12:00. Transmisja w Polsacie Sport.