Święto boksu w Leeds! Nurse po prawdziwej wojnie pokonał Coyle'a (WIDEO)

Sporty walki

Choć bukmacherzy stawiali zdecydowanie na Tyrone'a Nurse'a (34-2-1, 7 KO), to fani na Wyspach Brytyjskich podobne szanse na zwycięstwo dawali Tommy'emu Coyle'owi (22-4, 10 KO). Stawką pojedynku był pas BBBofC w kategorii superlekkiej, w którego posiadaniu przed galą w Leeds był Nurse.

Jak można było się spodziewać od początku walki Coyle szukał walki w półdystansie, aby zmniejszyć znaczącą przewagę zasięgu czarnoskórego pięściarza. Początek zdecydowanie należał do Coyle, który w opinii ekspertów zapisał na swoim koncie trzy otwierające rundy, ale przy okazji przyjął sporę liczbę ciosów prostych na nos. Dodatkowo po czwartej rundzie na lewym policzku "Boom Booma" pojawiło się rozcięcie, a Nurse zaczynał przejmować inicjatywę i coraz częściej starał się boksować na dystansie.

Coyle widocznie opadał z sił, ale nie miał zamiaru rezygnować z wymiany ciosów. W siódmej odsłonie po jednym z jego prostych Nurse padł na deski, i choć po wstaniu protestował, sędzia rozpoczął liczenie do dziesięciu. Po siedmiu rundach wydawało się, że Coyle nieznacznie prowadzi na kartach punktowych, ale kolejne starcia padły łupem obrońcy tytułu. "Boom Boom" zerwał się raz jeszcze w ostatniej rundzie, a po ostatnim gongu obaj triumfowali w geście zwycięstwa.

O rezultacie walki zadecydowały karty punktowe, na których jednogłośnie u wszystkich sędziów zwyciężył Tyrone Nurse (115-113, 115-113, 116-112) zachowując pas BBBofC w kategorii super lekkiej.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze