World Tour w Klagenfurcie: Łosiak i Bryl w półfinale

Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do półfinału turnieju siatkówki plażowej A1 Klagenfurt Major, zaliczanego do cyklu World Touru. W sobotnie popołudnie pokonali rosyjski duet Oleg Stojanowski, Artiom Jarzutkin 2:1 (21:19, 18:21, 15:8).

Dwa pierwsze sety ćwierfinału były wyrównane. W końcówkach zwyciężali najpierw Polacy, a potem Rosjanie. W te breaku Łosiak i Bryl już na początku narzucili swój styl gry. Objęli prowadzenie 6:2 i następnie już tylko powiększali przewagę. Wcześniej nasz duet pokonał innych Rosjan - Dmitrija Barsuka i Nikitę Liamina 2:0 (21:19, 21:18). W turnieju w Klagenfurcie Bryl zastępuje kontuzjowanego Piotra Kantora.

Odpadli natomiast Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W sobotę po 54 minutach meczu przegrali z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem 1:2 (24:22, 16:21, 9:15). Dzień wcześniej w 1/8 finału odpadły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polskie zawodniczki przegrały z Hiszpankami Lilianą Fernandez Steiner i Elsą Baquerizo McMillan 1:2 (17:21, 21:19, 13:15).

Kinga Kołosińska-Monika Brzostek, Grzegorz Fijałek-Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak-Piotr Kantor zagrają w igrzyskach olimpijskich. W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie złożą ślubowanie i odbiorą nominacje olimpijskie (początek 13.00).

Transmisja meczu półfinałowego w niedzielę o godzinie 10:00 na sportowych antenach Polsatu.