Dujszebajew: Żałuję, że tak wcześnie musiałem ogłosić skład

Inne
Dujszebajew: Żałuję, że tak wcześnie musiałem ogłosić skład
fot. Cyfrasport

"Najgorsze, że gdy musiałem podać skład 20 lipca, nie liczyłem na Mariusza Jurkiewicza. Teraz on wygląda lepiej, ale niestety decyzje już zapadły. Przepraszam, taki jest sport" - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Tałant Dujszebajew po meczach sparingowych z Motorem Zaporoże.

"Gdy w czerwcu rozpoczynaliśmy przygotowania, naszym celem było jak najlepsze wykorzystanie tego czasu do pracy fizycznej, jak i coraz lepiej prezentować się na parkiecie. Ważne było też to, by zawodnicy nie nabawili się żadnych kontuzji i na dzień dzisiejszy, pod tym względem możemy być zadowoleni:  wszyscy są zdrowi i możemy jechać do Rio, by tam szlifować formę" - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Tałant Dujszebajew.

 

"Najgorsze, że gdy musiałem podać skład 20 lipca, nie liczyłem na Mariusza Jurkiewicza. Teraz on wygląda lepiej, ale niestety decyzje już zapadły. Przepraszam, taki jest sport" - dodał. Zawodnik Vive Tauronu Kielce pojedzie z kadrą do Rio, w roli nieoficjalnego rezerwowego i będzie mógł wystąpić tylko w przypadku kontuzji któregoś z kolegów i tylko w fazie grupowej. Oficjalnym rezerwowym został Piotr Chrapkowski. Z jego usług trener będzie mógł skorzystać w dowolnym momencie turnieju.

 

Przed wylotem do Rio de Janeiro biało-czerwoni rozegrali dwa mecze kontrolne z drużyną Motoru Zaporoże. Zarówno pierwsze starcie, rozegrane w czwartek w Kielcach, jak i drugi mecz, który zorganizowano w sobotę w Legionowie, zakończyły się wynikiem 36:26.

 

"W meczach sparingowych były takie momenty, z których mogę być zadowolony, było jednak wiele takich elementów, które musimy poprawić. Mamy przed sobą w Rio jeszcze cztery - pięć treningów i mecz sparingowy z Tunezją. To da nam jeszcze możliwość lepszego przygotowania się przed pierwszym meczem przeciwko Brazylii. Mamy przygotowane materiały o trzech pierwszych przeciwnikach - do Egiptu. Informacje o Szwecji i Słowenii zbierzemy podczas igrzysk. Na dzień dzisiejszy liczy się dla nas tylko i wyłącznie mecz przeciwko Brazylii" - dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.

 

 

W niedzielę polscy szczypiorniści odlecą do Rio de Janeiro na Igrzyska XXXI Olimpiady. Pierwszy mecz turnieju rozegrają 7 sierpnia - przeciwko reprezentacji Brazylii. W kolejnych zmierzą się z: Niemcami (9.08), Egiptem (11.08), Szwecją (13.08) i Słowenią (15.08).

 

Skład reprezentacji Polski w piłce ręcznej na IO Rio 2016:

 

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo).

obrotowi: Bartosz Jurecki (Chrobry Głogów), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa).

rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Łukasz Gierak (TuS N–Lübbecke), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy),Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Michał Szyba (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria).

skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock).

 

rezerwowy: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce).

RM, Polsat Sport, zprp.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze