Frampton nowym mistrzem WBA! Santa Cruz sensacyjnie pokonany (WIDEO)

Sporty walki
Frampton nowym mistrzem WBA! Santa Cruz sensacyjnie pokonany (WIDEO)
fot. Twitter

Carl Frampton (23-0, 14 KO) sprawił ogromną niespodziankę i na punkty pokonał Leo Santa Cruza (32-1-1, 18 KO) w pojedynku o pas mistrzowski WBA w kategorii piórkowej. 29-letni reprezentant Irlandii Północnej został pierwszym mistrzem w historii swojego kraju, który dzierżył tytuł w dwóch kategoriach wagowych.

Frampton do walki z niepokonanym Santa Cruzem przystępował w roli underdoga, ale do tej pory nikt nie znalazł na niego sposobu. Meksykanin miał być zawodnikiem, który w Barclays Center uczyni to jako pierwszy. Walka jednak przyniosła zupełnie inny scenariusz.

Frampton swój pierwszy pojedynek w kategorii piórkowej rozpoczął z wysokiego "C". Irlandczyk z Północy po niezłym otwarciu już w drugiej rundzie potężnymi uderzeniami zepchnął mistrza na liny. Santa Cruz wyprowadzał większą liczbę ciosów, ale więcej z nich dochodził ze strony pretendenta.

Meksykanin dopiero w szóstej i siódmej rundzie zaznaczył swoją przewagę. W dziesiątej rundzie potężnym ciosem z prawej ręki Santa Cruz naruszył pięściarza z Belfastu i dodatkowo starał się zaznaczyć końcówkę walki.

Pięściarze przez cały pojedynek wyprowadzali niebotyczną liczbę ciosów, która już przed dziesiątą rundą wynosiła ponad 1200 uderzeń! Obaj dali pokaz boksu na światowym poziomie, a kibice w Barclays Arena byli świadkami wielkiego święta tej dyscypliny. Wygrać jednak mógł tylko jeden. Po dwunastu rundach o rezultacie musieli zadecydować sędziowie, a ci większościową decyzją przyznali zwycięstwo Carlowi Framptonowi (114-114, 116-112, 117-111).

- To jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu. Zawsze chciałem toczyć pojedynki, które przejdą do historii. Chciałem być prawdziwym mistrzem jak Leo Santa Cruz. On był mistrzem w trzech dywizjach wagowych i jest wielkim wojownikiem. Darzę go ogromnym szacunkiem - powiedział tuż po walce Frampton.

Santa Cruz błyskawicznie poprosił promotorów o rewanż, a do miejsca wydarzenia się dostosuje. - Frampton ma niezwykle trudny styl, ale chcę rewanżu. Nie ważne gdzie. Jest mistrzem, ciężko pogodzić się z pierwszą porażką, ale wrócę na salę i będę silniejszy - ocenił Meksykanin.

Na gali w Barclays Center zwycięstwo na swoim koncie zapisał także Mikey Garcia (35-0, 29 KO), który do ring powrócił po ponad dwu i pół letniej przerwie, a także Paul Malignaggi (36-7, 7 KO), który na punkty pokonał Gabriela Bracero (24-3, 5 KO).
 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze