W biegu płotkarzy mocne tempo nadał Patryk Adamczyk (RLTL ZTE Radom) i to on prowadził od pierwszego płotka aż do linii mety, ustanawiając wartościowy rekord życiowy – 49,72 (szósty czas w historii tej konkurencji w kraju). Dobek (SKLA Sopot), młodzieżowy mistrz Europy 2015 z Tallinna, siódmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata seniorów, atakował jeszcze na ostatnich metrach, ale nie dogonił lidera i był drugi - 49,95.

 

Z ostatniego startu przed wylotem do Rio de Janeiro może być zadowolona Maria Andrejczyk. Zawodniczka Hańczy Suwałki rozpoczęła konkurs odległością 59,01, a zakończyła wynikiem 62,93, trzecim w karierze. Podopieczna trenera Karola Sikorskiego pokonała broniącą tytułu Marcelinę Witek (SKLA Sopot) – 58,41.

 

W gronie oszczepników, pod nieobecność kontuzjowanego mistrza Europy do lat 23 Kacpra Oleszczuka (KS Polonia Pasłęk), zwyciężył wartościowym rezultatem 76,42 Mateusz Kwaśniewski (ULKS Uczniak Szprotawa), mając bardzo dobrą serię (we wszystkich próbach ponad 74 m).

 

Szykująca się do olimpijskiego konkursu rzutu młotem Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) została mistrzynią Polski do lat 23, osiągając 69,72 (w próbie poza promieniem uzyskała ponad 72 m). To trzecie złoto podopiecznej trenera Czesława Cybulskiego w tej imprezie w karierze.

 

W biegu na 400 m najszybsze były również szykujące się do igrzysk Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) - 52,40 i Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) – 52,97. Na dystansie 200 m kolejność była odwrotna (czasy odpowiednio 23,58 i 23,64).

 

Najwięcej medali w sumie – 10 (2-4-4) zdobyli lekkoatleci AZS AWF Warszawa, ale w tej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął OŚ AZS Poznań mając sześć złotych i dwa srebrne.

Czołówka punktacji klubowej:
   
    1. AZS AWF Warszawa           311
    2. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL  293
    3. AZS AWF Wrocław            292
    4. OŚ AZS Poznań              267
    5. KS Podlasie Białystok      266
    6. AZS AWF Kraków             210
    7. KS Agros Zamość            168
    8. SKLA Sopot                 130
    9. AZS AWFiS Gdańsk           123
   10. PKS Gwardia Szczytno        99