UFC: Woodley nowym mistrzem! Znokautował Lawlera w pierwszej rundzie (WIDEO)

Sporty walki

Tyron Woodley (16-5, 6 KO, 5 SUB) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Robbie'ego Lawlera (27-11, 1NC, 20 KO, 1 SUB) i został nowym mistrzem UFC w kategorii półśredniej. "The Chosen One" wrócił do oktagonu po 1,5 roku przerwy.

Dla Lawlera była to trzecia obrona mistrzowskiego pasa UFC. W dwóch pierwszych stwarzał kapitalne widowiska - najpierw wygrał przez nokaut w piątej rundzie z Rorym MacDonaldem (na kartach sędziowskich przegrywał u całej trójki), a później kontrowersyjnie wypunktował Carlosa Condita. Starcie z Woodleyem wydawało się niebezpieczne ze względu na wielką siłę pięści pretendenta.

Lawler był znacznie bardziej skupiony, kiedy zmierzał do oktagonu niż przy poprzednich starciach. Początek walki nie miał szaleńczego tempa, gdyż obaj postawili na wzajemne badanie się. Dopiero po kilku minutach odważniej zaatakować postanowił Woodley, trafiając mistrza potężnym prawym sierpowym. "Ruthless" upadł, a tam pretendent dokończył dzieła zniszczenia. Kolejny mistrz UFC traci pas! To już jakaś plaga...

Woodley w pierwszej obronie pasa prawdopodobnie zmierzy się ze Stephenem Thompsonem.

Imponujące zwycięstwo odnotował Jake Ellenberger (31-11, 19 KO, 6 SUB). Zawodnik słynący z atomowego uderzenia, który przegrał pięć z ostatnich sześciu walk, w niecałe dwie minuty uporał się z faworyzowanym Mattem Brownem (20-15, 12 KO, 6 SUB), zostając tym samym pierwszym zawodnikiem, który znokautował "Nieśmiertelnego". Niesamowity pojedynek stoczyli również Erik Perez oraz Francisco Rivera - na punkty wygrał ten pierwszy.

O zwycięstwie Karoliny Kowalkiewicz pisaliśmy tutaj (KLIK), a o porażce Damiana Grabowskiego tutaj (KLIK)

Pojedynek o tytuł kategorii półśredniej:

170 lbs: Tyron Woodley pokonał Robbiego Lawlera przez nokaut (sierpowy), runda 1., 2:12.

Karta główna:

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz pokonała Rose Namajunas przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
170 lbs: Jake Ellenberger pokonał Matta Browna przez TKO (kopnięcie na wątrobę i uderzenia w parterze), runda 1., 1:46.
135 lbs: Erick Perez pokonał Francisco Riverę przez jednogłośną decyzję (2x 30-26, 29-28)
125 lbs: Ryan Benoit pokonał Freddy’ego Serrano przez niejednogłośną decyzję (28-29, 2x 29-28).

Karta wstępna:

205 lbs: Nikita Krylov pokonał Eda Hermana przez nokaut (wysokie kopniecie), runda 2., 0:40.
170 lbs: Jorge Masvidal pokonał Rossa Pearsona przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).
265 lbs: Anthony Hamilton pokonał Damiana Grabowskiego przez techniczny nokaut (sierpowy i uderzenia w parterze), runda 1., 0:14.
125 lbs: Wilson Reis pokonał Hectora Sandovala przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1., 1:49.

Karta przedwstępna:

170 lbs: Michael Graves vs. Bojan Velickovic – większościowy remis (30-27, 2x 28-28).
155 lbs: Damien Brown pokonał Cesara Arzamendię przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze), runda 1., 2:27.