Bielik wykorzystał szansę!

Krystian Bielik w niemalże stu procentach wykorzystał 45 minut jakie dał mu Arsene Wenger w sparingu Arsenalu z Chivas Guadalajara. Polak zagrał drugą połowę na pozycji środkowego obrońcy i zanotował bardzo udany występ. Ekipa z Londynu wygrała 3:1.

"Kanonierzy" mierzyli się z meksykańskim zespołem na obiekcie L.A Galaxy. Bielik zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a parę stoperów tworzyli Calum Chambers i Rob Holding. To właśnie po ich akcji padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Nieco gorzej obaj radzili sobie w grze defensywnej.

Bielik w przerwie zmienił Chambersa i wykorzystał szansę jaką dał mu Wenger. Polak był opanowany niczym w pełni wykształcony obrońca. 18-latek dobrze się ustawiał, a jego podania w większości były dokładne. Arsenal stracił bramkę po rzucie karnym sprokurowanym przez Mathieu Debuchy’ego. Wcześniej defensywa ”Kanonierów” grała na tyle dobrze, iż piłkarze z Meksyku nie potrafili stworzyć sobie żadnej sytuacji. Duża w tym zasługa Bielika, który czuje się coraz pewniej w drużynie.

Występ Polaka docenili fani angielskiej ekipy...

A także sam Wenger

Po tak dobrym meczu narodziła się szansa na występ Polaka w inaugurującym sezon Premier League meczu z Liverpoolem. W związku z kontuzją Pera Mertesackera i zaległościami treningowymi Laurenta Koscielnego, szkoleniowiec będzie zmuszony postawić na kogoś z trójki Holding, Bielik, Chambers. Liczymy na to, że Francuz wybierze właśnie Polaka.