Smagorowicz zakończył sprawowanie funkcji 29 lipca. Kierował klubem ponad cztery lata, był zwolennikiem gry drużyny na modernizowanym Stadionie Śląskim.

 

Paterman jest biznesmenem, prowadzi m.in. kilka kawiarni i restauracji. W przeszłości był akcjonariuszem klubu, członkiem jego rady nadzorczej.

 

-Mam świadomość, że stoję przed trudnym zadaniem, ale należę do osób, które nie boją się wyzwań. Zawodowo związany byłem z „Niebieskimi” od 25 lat i nieraz podejmowałem współpracę z klubem, gdy był w ciężkiej sytuacji. Wierzę, że wielką historię budują przede wszystkim ludzie, a dopiero na drugim miejscu są pieniądze – powiedział nowy sternik Ruchu, cytowany przez oficjalną stronę internetową.

 

Prowadzeni przez trenera Waldemara Fornalika „Niebiescy” zaczęli sezon ligowy od wygranej u siebie z Górnikiem Łęczna 2:1, potem doznali dwóch wyjazdowych porażek z Jagiellonią Białystok 1:4 i Arką Gdynia 0:3.

 

Chorzowianie w minionym sezonie zajęli ósme miejsce w ekstraklasie. W końcówce klub przeżywał finansowe zawirowania, z pomocą przyszedł samorząd miasta, udzielając 18-milionowej pożyczki. Władze miasta wprowadziły też do zarządu klubu swojego przedstawiciela.