Ostre słowa legendy Newcastle pod adresem fana Manchesteru United

Piłka nożna
Ostre słowa legendy Newcastle pod adresem fana Manchesteru United
fot. PAP

Były gwiazdor Newcastle United i reprezentacji Anglii, Alan Shearer ostro skrytykował jednego z fanów Manchesteru United za wpis pod jego postem na Twitterze. Niedawno Shearer celebrował dwudziestolecie zakontraktowania w klubie z St. James's Park i postanowił umieścić na portalu społecznościowym zdjęcie upamiętniające dzień w którym dołączył do "Srok". Na post szybko zareagowali fani, a Shearer szczególnie upatrzył sobie jeden wpis kibica Manchesteru United na który bez wahania odpowiedział.

Shearer jest przykładem piłkarza, który przez większą część kariery związany był z jednym klubem. Pomimo, że z Newcastle nie zdobył żadnego trofeum, zawsze głośno podkreśla, że nie żałuje lat spędzonych na obiekcie 4-krotnego mistrza Anglii. Przełomowym momentem w karierze napastnika był rok 1996 i odrzucenie przez niego oferty Manchesteru United na rzecz związania się z Newcastle. Wielu kibiców "Czerwonych Diabłów" do dzisiaj ma piłkarzowi za złe, że nie przeszedł na Old Trafford. Sympatykom najbardziej utytułowanego angielskiego klubu zdarza się wypominać Shearerowi, że w Newcastle nie zdobył żadnego trofeum i wyliczać ile cennych pucharów mógłby on wygrać z Manchesterem United.

 

Shearer w koszulce Newcastle wystąpił w 405 meczach, strzelając 206 goli. Co więcej piłkarz jest absolutnym rekordzistą pod zględem zdobytych bramek w Premier League, zdobył ich 260.

 

"Dwadzieścia lat temu podjąłem najlepszą decyzję w mojej piłkarskiej karierze. Wróciłem do domu, żeby grać dla mojego klubu."

 

 

 "Najlepsza decyzja w karierze - z pominięciem 6 mistrzowskich tytułów, pucharu ligi, 6 krajowych pucharów i 3 "Tarczy Wpólnoty". Jak taka decyzja może być dobra?"

 

 

"Zapytaj się kibiców Manchestery City. Oni mają większe pojęcie (niż kibice "Czerwonych Diabłów") co to znaczy być z Manchesteru."

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze