Anastasi: Pozyskaliśmy topowych graczy

Siatkówka
Anastasi: Pozyskaliśmy topowych graczy
fot. Cyfrasport

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. "Jestem przekonany, że zbudowaliśmy bardzo ciekawy zespół, który jest mieszanką młodości i doświadczenia" - ocenił po pierwszych zajęciach trener Andrea Anastasi.

Z czwartej drużyny minionego sezonu odeszli niemiecki przyjmujący Sebastian Schwarz, włoski rozgrywający Marco Falaschi oraz amerykański atakujący Murphy Troy. Ponadto libero Mateusz Czunkiewicz został wypożyczony do Łuczniczki Bydgoszcz, a środkowy Artur Ratajczak do MKS Będzin.

 

Do Gdańska przeszli natomiast środkowy reprezentacji Ukrainy, 28-letni Dmytro Paszycki, młodszy o cztery lata atakujący Szymon Romać oraz 37-letni słowacki rozgrywający Michal Masny. Ten pierwszy został na rok wypożyczony z Asseco Resovii Rzeszów, Romać trafił do Lotosu Trefl na tej samej zasadzie z Cuprum Lubin, a Masny występował ostatnio w Jastrzębskim Węglu.

 

Poza tym z Espadonu Szczecin do Gdańska wrócił 23-letni przyjmujący Bartosz Pietruczuk, zmiennikiem Piotra Gacka na pozycji libero został 19-letni Fabian Majcherski, a z SMS PZPS Spała przeszedł mistrz świata i Europy kadetów z 2015 roku 19-letni środkowy Patryk Niemiec.

 

"Jestem pewien, że zbudowaliśmy bardzo ciekawy zespół, który łączy młodość z doświadczeniem. Tej strategii trzymamy się od początku. Nie mamy tak dużego budżetu jak niektóre drużyny, jednak nie ma to znaczenia, bo Lotos Trefl jest projektem, który ma procentować nie tylko w jednym sezonie, ale również w przyszłości. Jestem bardzo zadowolony z naszych nowych zawodników, bo Romać, Masny i Paszycki to zdecydowanie topowi gracze" - ocenił Anastasi.

 

We wtorek rano zawodnicy ćwiczyli na siłowni, natomiast po południu trenowali w hali. W zajęciach nie uczestniczyli jedynie Mateusz Mika oraz Niemiec. Ten pierwszy wystąpi w igrzyskach olimpijskich, a Niemiec przebywa na zgrupowaniu kadry do lat 20.

 

Przez trzy tygodnie zawodnicy będą przygotowywać się na własnych obiektach, później czeka ich seria sparingów. 25 i 26 sierpnia Lotos Trefl zmierzy się w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn, a 2 i 3 września z tym zespołem zagra w Starogardzie Gdańskim. 9 września gdańszczan czeka w Gdyni mecz z zespołem z Werony. Następnego dnia wezmą udział w Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Tydzień później wystąpią w Murowanej Goślinie w Memoriale Arkadiusza Gołasia, a w ostatni weekend września - w Warszawie w Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze