Dwóch piłkarzy wicemistrza Słowenii zginęło w wypadku samochodowym

Piłka nożna
Dwóch piłkarzy wicemistrza Słowenii zginęło w wypadku samochodowym
fot. nkmaribor.com

W dwa dni przed meczem eliminacyjnym do Ligi Europy między wicemistrzem Słowenii NK Maribor i szkockim Aberdeen w obozie zespołu z Bałkanów doszło do tragedii. Tragiczny wypadek samochodowy spowodował śmierć dwóch zawodników zespołu rezerw Mariboru, dwóch kolejnych zostało poważnie rannych.

Dla serbskiego napastnika Zorana Baljaka (21 lat) i obrońcy Damjana Marjanovica (20) była to ostatnia podróż w życiu. Wracająca z treningu Mariboru B czwórka zawodników uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej, zaś samochód został doszczętnie zniszczony.

Pozostała dwójka przeżyła wypadek, jednak odniosła poważne obrażenia. Siedzący po prawej stronie samochodu bramkarz Ljubomir Moravca (20 lat) i Ziga Lipuscek (19) uszli z życiem, jednak czeka ich długa rehabilitacja.

Żaden z zawodników biorących udział w tragedii nie był częścią pierwszego zespołu Mariboru, który zremisował w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy z Aberdeen (1:1). Szkocki klub na dwa dni przed rewanżowym spotkaniem w Słowenii wydał wzruszający komunikat na cześć zmarłych w wypadku zawodników.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze