FEN 13 Summer Edition: Znamy pełną kartę walk!

Sporty walki
FEN 13 Summer Edition: Znamy pełną kartę walk!
graf. FEN

Znamy już kompletną kartę walk gali FEN 13 Summer Edition! W ogłoszonej jako ostatnia walce, która 13 sierpnia otworzy zawody w Gdynia Arena, zmierzą się Paweł Kordylewicz ze Streffa Fight Team Lubin oraz debiutujący w zawodowym MMA Karol Trzebiatowski z Energy Club Gdynia.

Paweł Kordylewicz (29 lat, 181 cm, 1-1), który karierę sportową łączy z pracą ratownika górniczego w KGHM, przygodę ze sztukami walki rozpoczął jako nastolatek od boksu, ale trenował również kickboxing, karate i ju-jitsu. Największe sukcesy jako amator odnosił dotychczas w boksie – był m.in. wicemistrzem Polski kadetów oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. Jako zawodowiec stoczył dwie walki, obie w klatkoringu Fight Exclusive Night podczas gal w swoim rodzinnym Lubinie. W debiucie na FEN 5 Cuprum Heroes podopieczny trenera Tomasza Pilarza odniósł efektowne zwycięstwo nad Georgiyem Budko z Białorusi, już w 68. sekundzie walki poddając go dźwignią na staw skokowy. W drugim występie, podczas FEN 10 Gold Edition, długo stawiał zawzięty opór faworyzowanemu Mateuszowi Głąbowi, który zdołał pokonać lubinianina dopiero w ostatniej minucie trzeciej rundy duszeniem trójkątnym nogami.

W trzeciej walce na gali FEN 13 Summer Edition Pawła Kordylewicza czeka starcie z miejscowym zawodnikiem Karolem Trzebiatowskim (26 lat, 177 cm, 0-0), dla którego będzie to debiut w zawodowym MMA.  Podobnie jak w przypadku wielu znanych fighterów, takich jak Joanna Jędrzejczyk czy Krzysztof Jotko, także jego droga do zawodowego ringu wiodła przez turnieje Amatorskiej Ligi MMA oraz zawody Pucharu Polski Amatorskiego MMA – w Pucharze Polski Północnej w 2013 roku zwyciężył w formule full contact w kategorii do 96 kg. Zanim poświęcił się mieszanym sztukom walki, trenował przez wiele lat judo i tajski boks. Obecnie reprezentuje Energy Club Gdynia, a jego trenerem jest doświadczony Maciej Kartawik. Sam Trzebiatowski również zajmuje się szkoleniem – jest trenerem personalnym w trójmiejskich fitness clubach.

Pojedynek Pawła Kordylewicza z Karolem Trzebiatowskim, zakontraktowany w umówionej kategorii wagowej -80 kg, będzie pierwszą z trzynastu walk, jakie 13 sierpnia obejrzą kibice w Gdynia Arena. Pełny fight card gali FEN 13 Summer Edition wygląda następująco:

WALKA WIECZORU

MMA -66 kg: Kamil Łebkowski vs Piotr Hallmann

KARTA GŁÓWNA

MMA +93 kg: Marcin Gułaś vs Michał Wlazło
K-1 +93 kg: Arkadiusz Wrzosek vs Kryspin Kalski
K-1 -98 kg: Artur Bizewski vs Marcin Szreder
MMA -70 kg: Marian Ziółkowski vs Jacek Kreft
K-1 -65 kg: Kamila Bałanda vs Róża Gumienna
K-1 -70 kg: Marcin Stopka vs Jarosław Daschke
MMA -66 kg: Tomasz Zawadzki vs Bartłomiej Kopera

KARTA WSTĘPNA

MMA -77 kg: Ireneusz Szydłowski vs Bartosz Chyrek
MMA -77 kg: Kamil Gniadek vs Klemens Ewald
MMA -66 kg: Aleksander Georgas vs Robert Rajewski Jr
K-1 -70 kg: Jakub Rajewski vs Karol Kruzel
MMA -80 kg: Karol Trzebiatowski vs Paweł Kordylewicz

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze