Najbardziej pechowy piłkarz świata tym razem szczęśliwcem!

Piłka nożna
Najbardziej pechowy piłkarz świata tym razem szczęśliwcem!
fot. Twitter.com

Amerykański klub New England Revolution ogłosił, że u Charliego Daviesa została zdiagnozowana ciężka odmiana raka. Nie chciał on jednak wcześniej informować o tym mediów. Zawodnik jest już wyleczony i wrócił na boisko!

Davies zachorował na tłuszczakomięsaka, czyli rzadki rodzaj nowotworu złośliwego. Piłkarz od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Nie chciał jednak tego ogłaszać.


"To było ważne dla Charliego, żeby skoncentrować się na swojej rodzinie i leczeniu w ciągu ostatnich kilku tygodni. Drużyna uhonorowała jego życzenie prywatności” – napisał klub w oficjalnym oświadczeniu.


Ta choroba, to nie pierwsze problemy Daviesa. On i jego rodzina przeszli przez okres traumatycznych wydarzeń.


Październikowej nocy 2009 roku Davies był uczestnikiem śmiertelnego wypadku. Na autostradzie George Washington Parkway w Północnej Virginii samochód prowadzony przez jego dziewczynę uderzył w metalową barierę. Kobieta zginęła na miejscu. Piłkarz w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala. Odniósł masę obrażeń. Miał uszkodzoną twarz, złamaną kość piszczelową i udową oraz złamany lewy łokieć. Jego operacja trwała aż pięć godzin.

 

Davies się nie poddał. Podjął długą walkę o powrót na boisko. Udało się. Niestety nie pozwoliło mu to osiągnąć dawnej, dobrej dyspozycji we francuskim Sochaux , w którym wtedy grał.  Był zmuszony odejść na wypożyczenie do Dundee United. W Szkocji w 26 meczach strzelił 11 goli.


- Miał trudności z chodzeniem, nie wspominając o bieganiu. Zaczynał niemal od podstaw – powiedział Teddy Richert, były bramkarz francuskiego zespołu.


Davies od 2013 roku jest zawodnikiem New England Revolution. W barwach drużyny z MLS rozegrał 70 spotkań, w których zdobył 18 bramek i zanotował 9 asyst.


Podczas pobytu tym klubie piłkarz miał kolejne problemy rodzinne. W marcu jego żona Nina urodziła bliźniaków Rhys i Dakota… trzy miesiące za wcześnie. Dzieci spędziły w szpitalu dwa miesiące na oddziale intensywnej terapii. Właśnie po narodzinach synów u Daviesa zdiagnozowano raka.


Zawodnik szybko się pozbierał. Zdążył już wrócić na boisko! Pierwszego dnia sierpnia zagrał 15 minut w spotkaniu z Orlando City.


- To niesamowite uczucie! Teraz jestem silniejszy – zaznaczył.


Historia Charliego Daviesa jest niesamowita. Pokazał ogromną wolę walki. Zobaczcie ostatnie tweety piłkarza i reakcje jego fanów!

 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze