Odszedł z PSG, żeby grać na zapleczu ligi angielskiej

Piłka nożna
Odszedł z PSG, żeby grać na zapleczu ligi angielskiej
fot. PAP

Młody reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, Yakou Meite postanowił nie przedłużać kontraktu z Paris Saint-Germain. Oferta nowej umowy okazała się za słaba, żeby zatrzymać 20-latka. Meite skierował swoje kroki do Anglii, a konkretnie do występującego w Championship, Reading FC. Swoją decyzję tłumaczy ambicjami i potrzebą regularnej gry.

Skrzydłowy dodaje, że dodatkową motywacją były pokładane w nim nadzieje przez kibiców i działaczy Reading. PSG to zespół, którego barwy chcieliby reprezentować piłkarze z całego świata, ale Meite wykazał się innym podejściem. Jak sam twierdzi w jego młodym wieku pieniądze i możliwość trenowania z gwiazdami światowego formatu to nie wszystko bo to co daje najwięcej pewności siebie i rozwija umiejętności piłkarskie to regularna gra. Piłkarz sam chce pisać swoją legendę i nie przejmuje się negatywnymi opiniami na temat jego decyzji.

W ekskluzywnym wywiadzie dla portalu Goal.com Meite podkreśla, że odczuwa wewnętrzną potrzebę sprawdzenia swoich umiejętności, a jego marzeniem zawsze była gra na Wyspach Brytyjskich. Reading to w angielskiej piłce bardzo zasłużony klub. Został założony w 1871 roku, ale dopiero w sezonie 2005/2006 po raz pierwszy awansował do Premier League. Trenerem zespołu jest bardzo utytułowany i znany z występów m.in. w Manchesterze United i Lazio Rzym, Jaap Stam.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze