PlusLiga: Murek zagra w Szczecinie

Siatkówka
PlusLiga: Murek zagra w Szczecinie
fot. volleyespadon.pl

Dawid Murek podpisał kontrakt z Espadonem Szczecin. 277. krotny reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach, mistrz Europy i świata juniorów Dawid Murek na rok związał się z drużyną beniaminka Plus Ligi.

Murek w Szczecinie grać będzie na pozycji libero. W swojej karierze trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, czterokrotnie stawał na podium mistrzostw Grecji (sięgając po złoto w 2004), zwyciężał w pucharze Challenge (2012), gdzie przy okazji zdobył nagrodę MVP.

 

Długa kariera rozpoczęła się wraz z erą juniorów Ireneusza Mazura, którzy w 1996 zdobyli mistrzostwo Europy, a rok później mistrzostwo świata swojej kategorii wiekowej.  To wraz z tą grupą siatkarzy dla naszego kraju otworzyły się wrota Ligi Światowej, gdzie w sumie rozegrał aż 112 spotkań. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Piaście Międzyrzecz, grają później także w AZS Częstochowa, Panathinaikosie Ateny, włoskiej Cimonie Modena, Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów, a w ostatnich dwóch sezonach w Transferze Bydgoszcz. Mierzący 196 centymetrów wzrostu siatkarz debiutował w ekstraklasie w 1996 roku, a w reprezentacji w wieku 19 lat pierwsze powołanie otrzymał od Huberta Jerzego Wagnera.21-ty sezon spędzi na boisku w barwach szczecińskiej ekipy.

 

 W 2009 roku w trakcie meczu ligowego AZS Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn Koźle doznał bardzo groźnej kontuzji. Zdiagnozowano pękniecie kości i naruszenie więzadeł krzyżowych. Po kilku miesiącach wrócił na szczęście do gry i do dziś kontynuuje udanie swoją karierę. Ten dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, gdzie w 2008 zdobył nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju finałowego związał się ze szczecińskim klubem rocznym kontraktem.  Odpowiadać będzie w nim za przyjęcie oraz grę w obronie.

RM, volleyespadon.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze