Wielkie wzmocnienie GKS Katowice

Siatkówka
Wielkie wzmocnienie GKS Katowice
fot. gkskatowice.eu

Drużynę GKS Katowice, która w zbliżającym się sezonie będzie występowała w PlusLidze, wzmocnił Gert Van Walle. Nowy nabytek GieKSy ma 29 lat, jest reprezentantem Belgii i gra na pozycji atakującego

Nowy atakujący GKS urodził się w 1987 roku w belgijskim Ekeren. Profesjonalną karierę rozpoczynał w drużynie Eisden Maasmechelen. Następnie przez trzy lata grał w słynnym Noliko Maaseik. Jego talent dostrzegli także we Włoszech, gdzie Van Walle grał przez cztery lata, najpierw w Lube Banca Macerata, a następnie w Altotevere Citta di Castello. Ostatnie dwa sezony spędził w lidze francuskiej broniąc barw Beauvais Oise.

 

Mierzący 197 cm atakujący jest również reprezentantem Belgii. Wraz ze swoją drużyną narodową w 2013 roku wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej, a w tym roku brał udział w Lidze Światowej. Był najskuteczniejszym siatkarzem podczas meczu Polska - Belgia w Nancy, w którym zdobył 28 punktów.

 

Ciekawostką jest fakt, że Gert ma brata bliźniaka - Toma, który również jest siatkarzem, ale specjalizuje się w siatkówce plażowej.

 

W nadchodzącym sezonie PlusLigi to Van Walle będzie w dużym stopniu decydował o sile naszego ataku. Jesteśmy przekonani, że okaże się sporym wzmocnieniem GKS-u, a jego grę z przyjemnością będą obserwowali katowiccy kibice – mówi menedżer klubu Dariusz Łyczko.

RM, gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze