Kiraly zakończył reprezentacyjną karierę

Piłka nożna
Kiraly zakończył reprezentacyjną karierę
fot. PAP

40-letni bramkarz reprezentacji Węgier Gabor Kiraly, najstarszy w historii uczestnik meczu turnieju głównego piłkarskich mistrzostw Europy, nie wystąpi już w drużynie narodowej. Rozegrał w niej rekordową w tym kraju liczbę 107 spotkań w ciągu 18 lat.

Znany z gry w charakterystycznych długich spodniach Kiraly był podstawowym bramkarzem Węgrów na Euro 2016, w którym dotarli do 1/8 finału. Przegrali z Belgią 0:4, a doświadczony bramkarz miał wówczas 40 lat i 86 dni i został najstarszym uczestnikiem spotkania ME.

 

Na swojej stronie internetowej Kiraly napisał, że w dalszym ciągu będzie grał w klubie, w którym rozpoczynał karierę - Szombathelyi Haladas, ale na reprezentację nie ma już siły. Jak tłumaczył, bardzo odczuł brak możliwości odpoczynku po zakończeniu sezonu ligi węgierskiej, kiedy musiał od razu udać się na zgrupowanie kadry.

 

"Dałem z siebie wszystko, ale w międzyczasie mój organizm zasygnalizował mi, że osiągnął swój limit" - napisał.

 

Od 1993 roku, kiedy rozpoczął seniorską karierę, Kiraly występował głównie w klubach Anglii i Niemiec. W 2015 roku odszedł z Fulham Londyn i wrócił do macierzystego klubu, w którym grał wcześniej w latach 1993-1997.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze