Langil: Jeśli tylko dostanę szansę, ludzie docenią moją grę

Piłka nożna

Sądzę, że w porównaniu do ligi belgijskiej, Ekstraklasa jest bardziej fizyczna. Nie ma czasu na zwolnienie tempa, gra non stop toczy się szybko, a ja szybkość przecież uwielbiam. Myślę, że się tutaj sprawdzę. Jeśli tylko dostanę szansę, ludzie docenią moją grę - mówi Polsatsport.pl nowy nabytek Legii Warszawa Steeven Langil.

Były zawodnik Waasland-Beveren opowiedział nam jeszcze m.in. o...

...sobie

Uprawianie sportu zacząłem od lekkoatletyki. Gdy miałem 12 lat, preferowałem bieganie na 100 metrów - byłem w tym naprawdę dobry. Dopiero później mój brat nakłonił mnie do gry w piłkę nożną.

...Polakach

Przez rok grałem z Ireneuszem Jeleniem i Dariuszem Dudką w Auxerre. Występowaliśmy razem w Lidze Mistrzów przeciwko Realowi, Milanowi i Ajaksowi. Temu ostatniemu miałem nawet przyjemność strzelić gola. Wygraliśmy wtedy 2:1. To był dobry rok z moimi polskimi kolegami.

...Legii

Nie znam dobrze Polski, ale widziałem już Legię grającą w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Besnik Hasi dobrze mnie zna, bo był szkoleniowcem w Anderlechcie. Powiedział mi, że jest mną zainteresowany, że potrzebuje mojej szybkości, więc po konsultacji z menedżerem zdecydowałem się na transfer. Jestem ze swojego wyboru bardzo zadowolony.

...Moulinie

Thibault Moulin mówił, że Legia to duży polski klub. Że ludzie są mili i że gra się w piłkę na wysokim poziomie. Miałem okazję występować razem z nim w Beveren. To fajny chłopak. Przekonał mnie do przyjścia tutaj.

...Ekstraklasie

W zeszłym roku Legia była mistrzem, w tym chciałbym, żeby to powtórzyła. Sądzę, że w porównaniu do ligi belgijskiej, Ekstraklasa jest bardziej fizyczna. Nie ma czasu na zwolnienie tempa, gra non stop toczy się szybko, a ja szybkość przecież uwielbiam. Myślę, że się tutaj sprawdzę. Jeśli tylko dostanę szansę, ludzie docenią moją grę.

...Lidze Mistrzów.

Bardzo chciałbym zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Wiem, że jest to zadanie bardzo trudne, ale będziemy walczyć do końca. Doskonale wiem, jak smakują te rozgrywki. Byłem w pierwszym składzie Auxerre w meczu na San Siro. Liga Mistrzów to coś fantastycznego.

Cały materiał obejrzysz w załączonym wideo.

 

Transmisja meczu Legia Warszawa - AS Trencin od godz. 19:30 w Polsacie Sport. Komentują: Piotr Przybysz i Wojciech Kowalczyk.

Piotr Świerczewski, RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze