W Żylinie górą był mistrz Polski. O wszystkim przesądziła 69. minuta, kiedy gola strzelił Nemanja Nikolić, który - tak jak w poprzednim sezonie - imponuje skutecznością. Dla reprezentanta Węgier był to czwarty gol w szóstym występie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Później obie drużyny rozegrały jeszcze po meczu ligowym. Legioniści wygrali z Wisłą Płock 3:2, natomiast ich rywale przegrali z FC Zlate Moravce 0:3.

 

Środowy mecz będzie miał podwójną stawkę. Oprócz awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, zwycięzca będzie pewny występów w europejskich pucharach przez całą jesień. Będzie to możliwe, gdyż promocja do kolejnego etapu automatycznie oznacza pewne miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Nawet w przypadku porażki w następnym dwumeczu na arenie międzynarodowej.

 

- Gramy w domu, przed naszymi kibicami, którzy na pewną będą nas wspierać. Będziemy mieli przewagę jednego gola i zagramy na naturalnej nawierzchni. To plusy. Rywal będzie od początku atakował i zrobimy wszystko, żeby temu zapobiec. Przewaga jednej bramki to jednak bardzo niebezpieczny wynik - zauważył Hasi.

 

Rywale nie zamierzają tanio sprzedać swojej skóry. - Nie będzie kalkulacji. Fakt, że poprzedni mecz przegraliśmy nie powoduje, że możemy zacząć od gry defensywnej. Zależy nam na szybkim ataku. Kto widział nasze poprzednie mecze, wie że tak wygląda nasza typowa gra. Tydzień temu zawiodła efektywność, tym  razem chcemy zwyciężyć i w związku z tym od razu przystąpić do ataku - zapowiedział trener Martin Sevela.

 

Hasi na ostatnim treningu miał do dyspozycji prawie wszystkich piłkarzy. Między innymi Adama Hlouska, chociaż jego występ będzie stał pod znakiem zapytania do ostatnich chwil. W środę na boisku zabraknie na pewno kontuzjowanego Guilherme.

 

Transmisja meczu Legia Warszawa - AS Trencin w Polsacie Sport. Początek o godzinie 19:30. Spotkanie komentują Piotr Przybysz i Wojciech Kowalczyk.