Liga Mistrzów: Debiut Glika, Szachtar odpadł po rzutach karnych

To był piękny wieczór polskich debiutów - po tym, jak Bartosz Kapustka przywitał się z fanami Leicester City w towarzyskim meczu z Barceloną, na kilka chwil w koszulce AS Monaco pojawił się Kamil Glik. Jego zespół okazał się lepszy od Fenerbahce w szlagierze III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Awans wywalczyły także Celtic Glasgow oraz Ajax Amsterdam, zaś po dramatycznej pogoni i konkursie jedenastek z rozgrywkami sensacyjnie pożegnał się Szachtar Donieck.

Reprezentujący barwy AS Monaco, Kamil Glik wreszcie dostał szanse od szkoleniowca "Czerwono-Białych". Polak został pominięty przy ustalaniu wyjściowej jedenastki i na murawie pojawił się dopiero w doliczonym czasie gry. Glik ma jednak powody do zadowolenia, ponieważ jego koledzy z drużyny spisali się znakomicie. Jeszcze w pierwszej połowie udało im się odrobić straty, a po zmianie stron przypieczętowali zwycięstwo.

Do ciekawego spotkania doszło w Bukareszcie, gdzie miejscowa Steaua podejmowała Spartę Praga. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i wynik był jak najbardziej otwarty. Do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką, ale mecz był wyrównany. Druga część spotkania zwiastowała spore emocje. Na nieszczęście kibiców Sparty, chwile po wznowieniu gry drugą żółtą kartkę obejrzał środkowy obrońca, Jakub Brabec. W tej sytuacji Steaua, dzięki konsekwentnej grze zdobyła drugą bramkę i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy.

Do ogromnej niespodzianki doszło w starciu Hapoelu Beer Sheva z Olympiakosem. Skazywani na pożarcie Izraelczycy już w pierwszym meczu pokazali, że potrafią walczyć jak równy z równym. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że uda im się wyeliminować mistrza Grecji w fazie kwalifikacyjnej.

Znajdujący się w kiepskim położeniu piłkarze Young Boys w wielkim stylu wyeliminowali Szachtar. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Ukraińców, ale druga połowa rewanżowego meczu to już był popis Szwajcarów. Bohaterem wieczoru został Yuya Kubo, który zdobył dwie bramki, a Szwajcarzy awansowali po serii rzutów karnych.

Warto wspomnieć też o zwycięskim marszu Ajaxu, który pokonał PAOK 2:1 w końcowych minutach meczu. Zaskakujący dla niektórych kibiców mógł być pojedynek Celticu z FC Astana. Szkoci wywalczyli awans po rzucie karnym w doliczonym czasie gry.