Rio 2016: Mecze piłkarskie kobiet rozpoczną sportową rywalizację

Inne
Rio 2016: Mecze piłkarskie kobiet rozpoczną sportową rywalizację
fot. PAP

Środowym meczem piłkarskim kobiet Szwecja - RPA na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się sportowe zmagania w igrzyskach w Rio de Janeiro. Następnego dnia rywalizację zainaugurują futboliści, a oficjalna ceremonia otwarcia odbędzie się 5 sierpnia.

W turnieju piłkarskim pań wystąpi 12 drużyn, a wśród mężczyzn - 16. Mecze odbędą się na siedmiu stadionach w sześciu miastach: w Rio de Janeiro (Maracana oraz Stadion Olimpijski), Sao Paulo, Belo Horizonte, Brasilii, Manaus i Salvadorze.

 

Finał kobiecy zaplanowano na 19 sierpnia na Maracanie, panów dzień później na tym samym obiekcie, natomiast olimpijski znicz zgaśnie 21 sierpnia. W sumie do rozdania jest 306 kompletów medali.

 

Igrzyska po raz pierwszy odbędą się w Ameryce Południowej. Ceremonia otwarcia - w piątek o godz. 20 czasu miejscowego (1.00 w nocy z piątku na sobotę w Polsce).

 

Rywalizacja piłkarska odbędzie się bez kobiecych i męskich reprezentacji Polski. W gronie pań mocne powinny być występujące w grupie E gospodynie, na czele z Martą Vieirą da Silvą, znanej bardziej jako Marta. To pięciokrotna laureatka nagrody dla najlepszej piłkarki świata.

 

Tradycyjnie bardzo silne wydają się Amerykanki (grupa G), triumfatorki z 1996, 2004, 2008 i 2012 roku. W składzie mają m.in. utytułowaną bramkarkę Hope Solo oraz uznaną za najlepszą na świecie w 2015 roku Carli Lloyd.

 

Dwanaście kobiecych drużyn zostało podzielonych na trzy grupy - E, F i G. W środę (w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu) zaprezentują się wszystkie ekipy. Łącznie odbędzie się wówczas sześć meczów.

 

O godz. 18 polskiego czasu Szwecja zagra w Rio de Janeiro z RPA, o 20 w Sao Paulo Kanada z Australią, o 21 w Rio de Janeiro Brazylia z Chinami, o 23 w Sao Paulo Zimbabwe z Niemcami, o północy w Belo Horizonte USA z Nową Zelandią, a o 3 w nocy - również w Belo Horizonte - Francja z Kolumbią.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze