Wasilewski o walce Piątkowskiej: Trudniej było negocjować z mistrzynią niż z organizacją WBC...

Sporty walki

Negocjacje z włodarzami federacji WBC i przeciwniczką trwały stosunkowo krótko. Więcej czasu zajęły negocjacje z aktualną mistrzynią Mikaelą Lauren, która dostała tytuł czempiona emeritus i będzie miała pierwszeństwo w walce o pas w przypadku wygranej Piątkowskiej - tłumaczył Andrzej Wasilewski w rozmowie z Polsatsport.pl.

Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO) powalczy o pas mistrzyni świata prestiżowej organizacji WBC w kategorii super półśredniej. W historii polskiego pięściarstwa kobiecego tylko Karolina Łukasik (12-1, 3 KO) dostąpiła zaszczytu walki o pas tak szanowanej organizacji, ale czy było ciężko zorganizować taką walkę w Polsce?

- Negocjacje z władzami WBC i rywalką trwały stosunkowo krótko, bo trafiliśmy na naprawdę konkretnych i kompetentnych ludzi. Nieco trudniej było sprawę formalnie załatwić z aktualną mistrzynią Mikaelą Lauren, która ostatecznie otrzymała tytuł czempiona emeritus i będzie miała pierwszeństwo w walce o pas w przypadku wygranej Piątkowskiej - wytłumaczył Wasilewski.

Mikaela Laueren (27-3, 12 KO) pas mistrzowski WBC zdobyła w 2014 w walce z Aleksandrą Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO), która przecież będzie najbliższą rywalką Piątkowskiej. Szwedka trzykrotnie udanie broniła tytułu w walkach ze swoimi rodaczkami, ale odmówiła rywalizacji z polską pięściarką i regularny pas utraciła.

Otrzymała natomiast tytuł czempiona emeritus przyznawany przez organizację WBC pięściarzom zasłużonym, a w męskim boksie tego zaszczytu dostąpili m.in. Lennox Lewis, Witalij Kliczko, Roy Jones Jr, Manny Pacquiao czy Floyd Mayweather Jr. Tytuł mistrza emeritus da pierwszeństwo Szwedce w walce o pas WBC w przypadku zwycięstwa Ewy Piątkowskiej podczas Polsat Boxing Night.

W załączonym materiale wideo rozmowa z Andrzejem Wasilewskim.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie