Gabriel Jesus wzbudzał zainteresowanie najlepszych europejskich klubów, a rzekome oferty miała składać Barcelona. Wszystko jednak stało się jasne, gdy Manchester City ogłosił transfer nastolatka za 27 milionów funtów plus bonusy. Jesus podpisze pięcioletni kontrakt, jednak dopiero gdy końca dobiegnie sezon w Brazylii - w barwach Palmeiras grał będzie więc do grudnia.

Pep Guardiola upatruje w skrzydłowym największy talent Ameryki Południowej, a jego popisy będziemy mogli obejrzeć już niebawem podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - tam Canarinhos z pewnością mierzyć będą w końcowy triumf. Właśnie przed własną publicznością Brazylijczyk będzie miał okazję zadebiutować w dorosłej reprezentacji. Jesus w czternastu rozegranych w tym roku meczach ligi Brasileirao strzelił 10 goli i dołożył do tego 4 asysty.

To już kolejny transfer skrzydłowego przed nadchodzącym sezonem w wykonaniu czwartego zespołu ostatniego sezonu Premier League. Wcześniej na City of Manchester Stadium zameldowali się Nolito (15 milionów euro) i Leroy Sane (50), Guadiola na nowych piłkarzy wydał już łącznie grubo ponad 100 milionów funtów.