Błaszczykowski zadebiutował w Wolfsburgu

Jakub Błaszczykowski zadebiutował w barwach VfL Wolfsburg, z którym w poniedziałek podpisał trzyletni kontrakt. Polski piłkarz spędził na boisku 45 minut podczas rozegranego w Szwecji towarzyskiego meczu z Malmoe. "Wilki" wygrały 1:0.

Bramkę w 85. minucie z rzutu karnego zdobył reprezentant Szwajcarii Ricardo Rodriguez.

30-letni Błaszczykowski wraca do ligi niemieckiej po rocznym wypożyczeniu do włoskiej Fiorentiny. W barwach tego klubu, m.in. z powodu kłopotów zdrowotnych, rozegrał tylko 15 spotkań. Władze ekipy z Florencji nie zdecydowały się na wykupienie polskiego pomocnika.

Od 2007 roku był zawodnikiem Borussii Dortmund, ale obecny trener Thomas Tuchel nie widział dla niego miejsca w składzie. Łącznie w tym zespole wystąpił w 252 meczach, w których strzelił 32 bramki. Dwa razy był mistrzem Niemiec, zdobył Puchar Niemiec, awansował też do finału Ligi Mistrzów.