Mierzejewski wolnym piłkarzem! Rozwiązał milionowy kontrakt

Piłka nożna
Mierzejewski wolnym piłkarzem! Rozwiązał milionowy kontrakt
fot. PAP

Adrian Mierzejewski rozwiązał w środę wieczorem kontrakt z saudyjskim Al-Nassr i został wolnym zawodnikiem. Jak dowiedział się Polsatsport.pl Polak zdecydował się pożegnać z klubem z Rijadu rok przed wygaśnięciem umowy. W tej chwili jednak wiele wskazuje na to, że wciąż może występować na Bliskim Wschodzie – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Gdy w 2011 roku przechodził z Polonii Warszawa do tureckiego Trabzonsporu za rekordową sumę 5,25 miliona euro, wielu kibicom wydawało się, że Mierzejewski zrobi karierę za granicą i stanie się ważnym ogniwem reprezentacji Polski na lata. Los chciał jednak inaczej, po pierwszym, niezłym sezonie w Turcji, kolejne lata były już coraz gorsze.

 

W 2014 roku po polskiego pomocnika zgłosił się arabski klub, Al-Nassr, z którym po długich negocjacjach piłkarz podpisał 3-letnią umowę. Mierzejewski swojego kontraktu jednak nie wypełnił, ponieważ po 2 sezonach postanowił rozstać się z pracodawcą. Na razie nie wiadomo dokąd skieruje swoje kroki 29-latek, na pewno nie można wykluczać żadnego scenariusza.

Sebastian Staszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie