Pierwsze derby Krakowa trenera Wdowczyka

Piłka nożna
Pierwsze derby Krakowa trenera Wdowczyka
fot. Cyfra Sport

Dla trenera piłkarzy Wisły Kraków Dariusza Wdowczyka piątkowy, derbowy pojedynek ekstraklasy z Cracovią będzie pierwszym, jaki przeżyje będąc opiekunem "Białej Gwiazdy". "Jesteśmy pod dwóch porażkach, co budzi w nas dodatkową złość" - powiedział.

Jego zespół nie ma ostatnio dobrej passy. Co prawda w pierwszej kolejce spotkań pokonał na własnym stadionie Pogoń Szczecin (2:1), ale potem odniósł dwie wyjazdowe porażki: z Arką Gdynia (0:3) i Lechią Gdańsk (1:3).

 

„Jeśli chcemy liczyć się na naszym podwórku, musimy wygrywać i zdobywać punkty. Dwa ostatnie mecze nam nie wyszły, przegraliśmy je na własne życzenie. Chcemy wrócić na właściwe tory i zaznaczyć to wygraną w derbach” - powiedział Wdowczyk podczas czwartkowej konferencji prasowej. Odbyła się ona w centrum treningowym Wisły w podkrakowskich Myślenicach.

 

Jak poinformował szkoleniowiec, wszyscy jego podopieczni są zdrowi, gotowi do gry.

 

Mimo że nie przeżył jeszcze derbów Krakowa, to zna specyfikę takich spotkań. „Miałem okazję grać i prowadzić drużyny w derbach Warszawy, a także sam doświadczyłem, czym są derby Glasgow. Wiem, co taki mecz oznacza dla mieszkańców miasta i jak specyficzne są takie spotkania. Z czysto piłkarskiego punktu widzenia są to wspaniałe wydarzenia, które warto przeżyć na własnej skórze” - przyznał.

 

W minionym sezonie na stadionie Cracovii „Pasy” zremisowały z Wisłą 1:1. Piątkowe derby Krakowa rozpoczną się o godz. 20.30.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze