Polsat Boxing Night: Huck stawia na Głowackiego

Sporty walki

Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk to walka wieczoru gali Polsat Boxing Night. Według byłego mistrza WBO w kategorii cruiser Marco Hucka (39-3-1, 27 KO) górą z tego starcia wyjdzie Polak.

Usyk (9-0, 9 KO) to mistrz świata i Europy amatorów oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu. W karierze zawodowej stoczył już dziewięć pojedynków, dziewięć wygrał przed czasem, przez co stał się obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata WBO w kategorii cruiser.

Według Marco Hucka - tego, którego Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) znokautował w sierpniu 2015 roku, odbierając mu tytuł mistrza świata - to Polak wygra to starcie. Choć faworytem bukmacherów jest Ukrainiec, to Niemiec stawia na swojego byłego przeciwnika.

- Na tym etapie Głowacki pokona Usyka, ponieważ posiada dużo większe doświadczenie - powiedział dla worldboxingnews.net.

Odniósł się także do sytuacji Aleksandra Powietkina, który miał zmierzyć się z Deontayem Wilderem, lecz na skutek zamieszania dopingowego wokół Rosjanina do pojedynku nie doszło. - Nie mogę powiedzieć o tym zbyt wiele. Chcę zaapelować do każdego zawodnika, by nasz sport pozostał czysty. Myślę, że Powietkin może z łatwością pokonać Wildera.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze