Rio 2016: Matkowski: Losowanie nie było takie złe

Inne
Rio 2016: Matkowski: Losowanie nie było takie złe
fot. Cyfrasport

"Losowanie nie było takie złe. Jak dobrze zagramy, powinniśmy zwyciężyć" - uważa Marcin Matkowski po losowaniu turnieju deblowego igrzysk olimpijskich. W parze z Łukaszem Kubotem w pierwszej rundzie zmierzą się z duetem Leander Paes - Rohan Bopanna z Indii.

Matkowski po losowaniu jest optymistą.

 

"Nie jest to dla nas łatwe zadanie, ale na pewno nie najtrudniejsze. Były pary mocniejsze, z Francji, Hiszpanii, Kanady czy Chorwacji. Paes i Bopanna razem nigdy nie wygrali nic w Pucharze Davisa. Bopanna nie chciał grać w igrzyskach z Paesem, ale federacja mu kazała. Jeśli zagramy dobrze, powinniśmy zwyciężyć" - uważa szczecinianin.

 

Z Paesem Matkowski kilkakrotnie tworzyli parę. Z bardzo dobrym skutkiem w 2014 roku, gdy wygrali turniej w Kuala Lumpur i osiągnęli ćwierćfinał w Bazylei. Ponownie połączyli siły wiosną tego roku.

 

"Na Roland Garros poszło nam dobrze, w Wimbledonie już niekoniecznie" - ocenił Polak.

 

We French Open Matkowski i Paes dotarli do ćwierćfinału, przegrali w nim z Bryanami. W Londynie odpadli już w drugiej rundzie.

 

Para Kubot - Matkowski w cyklu ATP też grała bez większych sukcesów. Najlepszy występ zanotowała w portugalskim Estoril docierając do finału. Za to w Pucharze Davisa jest żelaznym i pewnym punktem reprezentacji.

 

Polacy rywalizację rozpoczną już w sobotni wieczór. Jeśli wygrają, to w drugiej rundzie trafią na zwycięzców meczu Czechów Lukasa Rosola i Radka Stepanka z Hiszpanami Roberto Agutem Bautistą i Davidem Ferrerem.

 

Pod nieobecność na igrzyskach amerykańskich braci Boba i Mike'a Bryanów, którzy wycofali się w obawie przed wirusem Zika, Paes jest najbardziej utytułowanym deblistą w turnieju. 44-latek ma na koncie 55 wygranych turniejów deblowych rangi ATP, w tym osiem wielkoszlemowych (na wszystkich kortach, gdzie są rozgrywane). Jeden z tytułów ATP zdobył w parze z ... Matkowskim. W 2014 r. wygrali turniej w Kuala Lumpur. Już w 1999 r. był klasyfikowany na szczycie światowej listy deblistów.

 

Bopanna jest młodszy od swego partnera, co nie znaczy, że młody. Ma 36 lat i 14 wygranych turniejów deblowych ATP. W Wielkim Szlemie najlepiej poszło mu podczas US Open 2010, kiedy zagrał w finale.

 

Polacy nie są tak utytułowani. Kubot ma na koncie wygrany debel w Australian Open w 2014 r w parze z Robertem Lindstedtem ze Szwecji. Triumfował też w imprezach ATP. Matkowski ma w dorobku 16 zwycięstw turniejowych, ale żadnego w Wielkim Szlemie.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze