Rio 2016: Boll chorążym reprezentacji Niemiec

Inne
Rio 2016: Boll chorążym reprezentacji Niemiec
fot. PAP

Słynny tenisista stołowy Timo Boll będzie chorążym reprezentacji Niemiec podczas piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk - poinformował szef zarządu tamtejszego komitetu olimpijskiego Michael Vesper. 35-letni zawodnik po raz piąty wystąpi w imprezie tej rangi.

Po raz pierwszy wybór chorążego reprezentacji Niemiec był wynikiem głosowania fanów i sportowców. Wcześniej wyboru dokonywał szef misji, a zawodnicy tylko go później zatwierdzali.

 

"Kiedy usłyszałem, że poniosę flagę, zabrakło mi słów" - powiedział Boll.

 

W dorobku ma on dwa medale olimpijskie, które wywalczył w rywalizacji drużynowej - srebro z Pekinu i brąz z Londynu. W singlu może pochwalić się sześcioma tytułami mistrza Europy.

 

W wąskim gronie, spośród którego wybierano, konkurentami tenisisty stołowego byli hokeista na trawie Moritz Fuerste, specjalizująca się w kolarstwie torowym Kristina Vogel, pięcioboistka Lena Schoeneborn i startująca w jeździeckiej konkurencji wkkw Ingrid Klimke.

 

Podczas igrzysk w Londynie (2012) chorążym niemieckiej reprezentacji była hokeistka na trawie Natasha Keller, a w Pekinie (2008) - koszykarz Dirk Nowitzki.

KS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze