Klasyk na remis. Górnik podzielił się punktami ze Stalą

W spotkaniu po latach Górnik Zabrze zremisował 1:1 ze Stalą Mielec. Kibice po 20 sezonach przerwy znów mogli emocjonować się wielkim klasykiem. W Zabrzu zgromadziło się aż 10 625 widzów.

Stal miała jasny plan na to spotkanie. Cofnęła się na własną połowę i unikała prowadzenia gry. Nie było to żadne zaskoczenie. Górnik był faworytem i dłużej utrzymywał się przy piłce, szukał swojej szansy, ale defensywa Stali była monolitem. Górnicy nie mieli pomysłu. Ograniczali się do gry skrzydłami. W powietrzu bez problemów radził sobie bramkarz gości – Tomasz Libera.

Po trzydziestu minutach monotonnego spotkania, gra nabrała tempa. Najpierw po ładnej akcji dwójkowej Jakuba Żubrowskiego i Sebastiana Szczepańskiego Stal stworzyła sobie groźną sytuację. Później do głosu dochodzili tylko gospodarze. Rafał Kurzawa i Dawid Plizga szukali swoich szans po indywidualnych akcjach, ale dwukrotnie świetnie interweniował Libera.

W 37. minucie bramkarz Stali już skapitulował. Plizga dośrodkował w pole karne, piłkę przedłużył Aleksandr Szeweluchin. Wtedy do akcji wkroczył kompletnie niepilnowany Bartosz Kopacz. Mając dużo miejsca bez problemu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Drugą połowę kapitalnie rozpoczęła Stal. Żurbowski fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Mateusza Kuchtę. Podopieczni Janusza Białka szybko wyrównali stan rywalizacji i byli w komfortowym położeniu mentalnym.

W 58. minucie Górnik powinien otrzymać rzut karny! Piłka po uderzeniu Adama Dancha trafiła w rękę rywala, ale arbiter tego nie zauważył… Podopieczni Marcina Brosza nadal dominowali. Zepchnęli Stal głęboko pod własne pole karne. Goście jednak bardzo dobrze ustawiali się i zaciekle bronili. W doliczonym czasie gry Górnik powinien objąć prowadzenie. Kopacz po rzucie rożnym doszedł do pozycji strzeleckiej, ale znów świetnie zachował się Libera.

Po dwóch spotkaniach Górnik zajmuje 9. miejsce w tabeli, mając tylko jeden punkt. Trzy miejsca wyżej jest Stal, która ma dwa punkty.

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (1:0)

Bramki: 37'- Bartosz Kopacz - 47' Jakub Żubrowski

Górnik: 96. Mateusz Kuchta, 22. Szymon Matuszek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleksandr Szeweluchin (55', 14. Armin Cerimagić), 7.Rafał Kurzawa, 26. Adam Danch©, 8. Konrad Nowak (71', 10. Erik Grendel), 19. Mariusz Przybylski, 11. Roman Gergel, 18. Dawid Plizga, 23. Szymon Skrzypczak (70', 20. Marcin Urynowicz)

Stal: 12. Tomasz Libera, 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 23. Krystian Getinger, 8. Jakub Żubrowski©, 6. Piotr Marciniec, 10. Sebastian Szczepański (72', 13. Przemysław Lech), 15. Tomasz Prejs (86', 21. Kamil Radulj), 9. Mateusz Cholewiak (64', 18. Dorian Buczek), 7. Szymon Sobczak