Piękniejsza strona Rio: Ewa Swoboda

Inne

Ewa Swoboda ma wszystko, żeby stać się w przyszłości gwiazdą. Jest młoda, przebojowa i wie, jak zwrócić na siebie uwagę... W swoim dorobku ma między innymi mistrzostwo Europy juniorek (2015) i wicemistrzostwo świata juniorek (2016) w biegu na sto metrów. Teraz czas na jej pierwsze igrzyska olimpijskie!

Swoboda na razie nie myśli o walce o medale. Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro będą dla niej okazją do zdobycia doświadczenia. - Będziemy mocno pracować, żeby było dobrze. Nie będziemy przeginać, ale myślę, że padnie nowa życiówka. Nie napalajmy się jednak zbytnio na to - powiedziała w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Na dzień dzisiejszy rekord życiowy 19-latki na sto metrów wynosi 11,12 sekund. Wiemy już, że chciałaby go poprawić. Co jeszcze chce osiągnąć? - Chciałabym dojść do półfinału i pokazać, że chociaż jestem taka malutka, to potrafię - stwierdziła przed naszymi kamerami.

 

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Fot. Instagram

 

Swoboda wystartuje 12 sierpnia w eliminacjach biegu na sto metrów. Będzie ją można obejrzeć także w sztafecie na tym samym dystansie.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Ewą Swobodą.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze