Azerbejdżan i Japonia organizatorami MŚ w judo

Sporty walki
Azerbejdżan i Japonia organizatorami MŚ w judo
fot.PAP/EPA

Mistrzostwa świata w judo w 2018 roku odbędą się w Baku, a w 2019 w Tokio - poinformowała międzynarodowa federacja (IJF) na stronie internetowej.

W ubiegłym roku w stolicy Azerbejdżanu rozgrywano mistrzostwa Europy w judo, włączone w program pierwszych Igrzysk Europejskich, a w każdym sezonie odbywa się tam prestiżowy turniej cyklu Grand Slam. Japonia z kolei to kolebka judo, a sztandarową imprezą jest przeprowadzany zawsze na koniec roku Grand Slam im. Jigoro Kano, twórcy tego sportu.

 

W 2020 roku Tokio gościć będzie letnie igrzyska olimpijskie. Już wcześniej postanowiono, że gospodarzem MŚ 2017 będzie Budapeszt. Natomiast przyszłoroczne mistrzostwa kontynentu odbędą się w Warszawie.

 

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego IJF w Rio de Janeiro zdecydowano również, że organizatorem MŚ juniorów w 2017 roku będzie Korea Północna. 196. członkiem światowej federacji judo został Bhutan.

 

W sobotę (6 sierpnia) w Rio rozpoczyna się olimpijska rywalizacja w judo. W turnieju wystąpi czworo Polaków: Arleta Podolak (57 kg), Katarzyna Kłys (70 kg) i Daria Pogorzelec (78 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze