PSG z Superpucharem Francji! Olympique Lyon rozbity

W Superpucharze Francji Paris Saint-Germain rozbiło Olympique Lyon aż 4:1! PSG zdobyło to trofeum czwarty raz z rzędu. W spotkaniu nie zagrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Mistrzowie Francji nie dali najmniejszych szans rywalom. Już po 34 minutach wygrywali 3:0! Wynik spotkania szybko otworzył Javier Pastore. To jednak nie koniec dobrych akcentów ze strony tego zawodnika. Już przy kolejnej bramce Lucasa zaliczył asystę. Trzecią bramkę dołożył Hatem Ben Arfa.

W drugiej połowie PSG przypieczętowało swoje zwycięstwo za sprawą Layvina Kurzawy. Drugą asystę zanotował Pastore. To właśnie Argentyńczyk był najlepszym zawodnikiem meczu. Na tym golu zakończyło się strzelanie dla PSG. Olympique było jeszcze stać na honorowe trafienie autorstwa Corentina Tolisso. To szósty Superpuchar w historii klubu ze stolicy.

W meczu otwierającym sezon we Francji zabrakło Polaków. Krychowiak musiał pauzować za żółte kartki, które otrzymał jeszcze w rozgrywkach o Puchar Króla w Hiszpanii. W drużynie Olympique Lyon nie zagrał Maciej Rybus. Reprezentant Polski zmaga się z kontuzją więzadła w kolanie.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 4:1 (2:0)