Rio 2016: Bramkarka Hope Solo rozegra 200. mecz w kadrze USA

Inne
Rio 2016: Bramkarka Hope Solo rozegra 200. mecz w kadrze USA
fot. PAP/EPA

Amerykańska bramkarka Hope Solo w sobotę rozegra 200. mecz w reprezentacji. Rywalem zespołu USA w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro będzie Francja. Dotychczas nie było piłkarki grającej na tej pozycji z tak imponującą liczbą spotkań w kadrze.

O 35-letniej Solo było głośno w światowych mediach przed miesiącem, kiedy po raz 100. w karierze zachowała czyste konto w drużynie narodowej. Miało to miejsce w meczu towarzyskim z RPA (1:0) w Chicago. To był jednocześnie jej 150. triumf w reprezentacji.

 

Na świecie jest 17 piłkarek z co najmniej 200 występami w dorobku, w tym dziesięć rodaczek Solo.

 

Rozgrywki olimpijskie w Rio Stany Zjednoczone, w bramce z Solo, zaczęły od zwycięstwa 2:0 nad Nową Zelandią. W innym spotkaniu grupy G Francuzki wygrały z Kolumbijkami 4:0.

 

Hope Solo jest dwukrotną mistrzynią olimpijską - z Pekinu i Londynu. Początek zmagań w Brazylii, mimo wygranej, nie może uznać w pełni za udany. Otóż podczas inauguracyjnego meczu została "powitana" przez brazylijskich kibiców okrzykami "Zika, Zika". Przed turniejem zamieściła na jednym z portali społecznościowych kontrowersyjne zdjęcia, m.in. w masce z siatką na insekty oraz preparatem owadobójczym w dłoni. Twierdziła, że wirus Zika jest ogromnym niebezpieczeństwem dla uczestników igrzysk, a to nie spodobało się Brazylijczykom. Dlatego w trakcie gry nie brakowało buczenia, gdy Amerykanka miała piłkę w rękach.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze