Rio 2016: Fularczyk i Madaj w półfinale!

Żeńska dwójka podwójna w składzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj awansowała do półfinału wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro. Polki wygrały swój wyścig eliminacyjny pokonując osady Chin i Białorusi.

Wioślarki Lotto Bydgostii wygrały bardzo pewnie prowadząc od samego startu. Na mecie uzyskały czas 7.16,16 i o dziewięć sekund wyprzedziły Chinki Yang Lyu, Weiwei Zhu. Trzecie na finiszu Białorusinki Julia Biczyk, Tatiana Kuchta straciły do Polek ponad 11 sekund. Te trzy osady awansowały do półfinału, który odbędzie się we wtorek.

Czwarte, ostatnie miejsce w tym wyścigu zajęły Amerykanki Meghan O'Leary, Ellen Tomek, które swojej szansy będą szukać w repasażach.

Wcześniej drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym w konkurencji jedynek zajął Natan Węgrzycki-Szymczyk, który awansował do ćwierćfinału. W sobotę w eliminacjach wystąpią jeszcze dwie polskie osady - czwórki podwójne kobiet i mężczyzn.