Ekstraklasa: Pogoń wywiozła punkt z Lubina

W spotkaniu czwartek kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali 1:1 z Pogonią Szczecin. Gospodarze stracili pierwsze punkty i pierwszą bramkę w obecnym sezonie ligowym.

Piłkarze z Lubina w imponującym stylu rozpoczęli ligowy sezon. Ograli kolejno -  4:0 Koronę Kielce, 2:0 Lecha Poznań i 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Szczecinianie po trzech seriach gier zajmowali miejsce w końcówce tabeli, z jednym zaledwie zdobytym punktem, po remisie 1:1 z Koroną Kielce. Dwa pozostałe spotkania zakończyli porażkami  - 1:2 z Wisłą Kraków i  0:2 ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Piotra Stokowca byli więc faworytami tej konfrontacji, mimo smutnego pożegnania z europejskimi pucharami po rywalizacji z SonderjyskE.

Piłkarze ze Szczecina nie zamierzali jednak odgrywać roli chłopców do bicia, tocząc z gospodarzami wyrównaną walkę. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale to goście byli bliżsi szczęścia, w 22. minucie piłka po strzale Jakuba Czerwińskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali.

Pierwsza bramka padła po godzinie gry.  Adam Gyurcso dośrodkował z lewej strony, a Kamil Drygas uderzył piłkę głową z okolicy piątego metra. W ten sposób lubinianie stracili pierwszą bramkę w ekstraklasie w obecnym sezonie.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do 84. minuty. Po dośrodkowaniu z głębi pola z bramki wybiegł Dawid Kudła, ale jego wybicie trafiło wprost pod nogi Łukasza Janoszki, który nie zmarnował okazji i strzałem z pola karnego zdobył wyrównującą bramkę. Interesujące starcie w Lubinie zakończyło się remisem 1:1.

KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

KGHM Zagłębie: Martin Polacek – Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Daniel Dziwniel (46. Aleksandar Todorovski) – Krzysztof Janus, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Adrian Rakowski (64. Filip Starzyński), Łukasz Janoszka – Michal Papadopulos (59. Krzysztof Piątek).

Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak (90+1. Sebastian Rudol), Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski – Spas Delew (82. Ricardo Nunes), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Kamil Drygas, Adam Gyurcso - Seiya Kitano (70. Łukasz Zwoliński).

Bramka: 0:1 Kamil Drygas (61-głową), 1:1 Łukasz Janoszka (84).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 6 298.