Rio 2016: Dzień drugi. Relacja na żywo i wyniki Polaków

Inne
Rio 2016: Dzień drugi. Relacja na żywo i wyniki Polaków
fot.PAP/EPA

W sobotę w Rio do rywalizacji stanie 36 Polaków. Tego dnia rozdanych zostanie pierwszych 12 kompletów medali, w siedmiu dyscyplinach. W trzech z nich (kolarstwo, pływanie, strzelectwo) wystartują polscy sportowcy, rywalizacje pozostałych zostaną rozstrzygnięte w kolejnych dniach. Zapraszamy do śledzenia relacji i wyników na żywo.

Najwcześniej rywalizację o medale rozpoczną zawodnicy biorący udział w strzelectwie oraz wioślarstwie. Na 13.30 zaplanowano eliminacje kobiet w strzelectwie, w których udział wezmą Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay (karabin pneumatyczny, 10 m). Ewentualny finał będzie miał miejsce o 15.30. - Przed zawodami nie piszę scenariuszy, ale mogę zapewnić, że w Brazylii postaram się dobrze wykonać swoją pracę – deklarowała Nagay, która już po raz czwarty wystartuje na igrzyskach.


Z pistoletu pneumatycznego strzelać będzie natomiast Piotr Daniluk, który eliminacje rozpocznie o 18.00. Finał zaplanowano na 20.30.


W wioślarstwie o godzinie 13.30 wystartują eliminacje jedynek mężczyzn, w których udział weźmie Natan Węgrzycki-Szymczyk. O 16 w dwójkach kobiet uczestniczyć będą Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Czwórka podwójna mężczyzn wystartuje o 17.30 i wtedy do zmagań staną Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Zientarski. O 17.50 zobaczymy natomiast zmagania Moniki Ciaciuch, Agnieszki Kobus, Marii Springwald i Joanny Leszczyńskiej w czwórce podwójnej kobiet.


O 14.30 rozpocznie się kolarstwo szosowe. Kolarze będą mieli do przejechania prawie 250 km. W wyścigu ze startu wspólnego zobaczymy zmagania Macieja Bodnara, Michała Gołasia, Miachała Kwiatkowksiego i Rafała Majki. - Celu sobie nie stawiam, po prostu nie jadę się przejechać na igrzyska, jadę walczyć – zapowiadał przed wylotem do Brazylii Majka, który wydaje się mieć największe szanse na medal wśród polskich kolarzy.  W tym roku zawodnik pokazał już znakomitą formę podczas Tour de France. - Sam się nie mogę określić, czy tak naprawdę to już był szczyt czy nie, ale myślę, że ta forma jeszcze jest i powinna być na Rio – mówił Polsatowi Sport. - Nie będzie łatwo, jest 150 zawodników na starcie, więc wywalczyć medal będzie trudno, ale jeżeli będzie szczęście, dobre nogi i głowa to na pewno będę walczył – zapowiedział zawodnik.


Na godzinę 15.00 zaplanowane jest jeździectwo, a dokładniej wyścig ze startu wspólnego mężczyzn, w którym weźmie udział Paweł Spisak . Jest to w ostatnich latach najbardziej utytułowany polski WKKW-ista. W tej prestiżowej, a zarazem trudnej dyscyplinie jeździeckiej ceniony jest za profesjonalizm. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Polski Seniorów, który zdobywał dwukrotnie, a także  udział na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008) oraz w Londynie (2012).


Fanów tenisa do śledzenia relacji zapraszamy o godzinie 15.45. W grze pojedynczej udział wezmą Agnieszka Radwańska i Magda Linette. W grze podwójnej natomiast Łukasz Kubot z Marcinem Matkowskim. Radwańska zmierzy się z Chinką Saisai Zheng, a Linette z Rosjanką Anastazją Pawliczenkową. Polski duet mężczyzn stanie naprzeciw tenisistów z Indii - Rohanna Bopanna, Leander Paes.


Tenis stołowy rozpocznie się natomiast o godzinie 14.00 grą pojedynczą kobiet, gdzie Polskę reprezentować będą Grzybowska-Franc oraz Qian. O 14.45 wśród mężczyzn rywalizować będą Jakub Dyjas i Zengyi Wang.


O godzinie 18.00 w ringu stanie Igor Jakubowski (1/8 finału, 91 kg). – Brąz biorę w ciemno! – deklarował bokser przed wylotem do Rio. - Głównym celem jest zdobycie medalu. Nie myślę jakiego będzie koloru – przyznał polski pięściarz.


Od godziny 18.51 kibice mogą emocjonować się zmaganiami polskich pływaków. W eliminacjach mężczyzn na 400 m w stylu dowolnym udział wezmą Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski, a w stylu klasycznym na 100m (godzina 19.45) Polskę reprezentować będzie Marcin Stolarski. Po godzinie 20 rywalizację zaczną Polki. O 20.09 w eliminacjach 4x100 m stylem dowolnym wezmą udział Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Katarzyna Wilk i Aleksandra Urbańczyk – Olejarczyk. Finał mężczyzn st. zmiennym zaplanowano na 3.03, półfinały klasycznym na 4.08, a finał kobiet st.dowolnym na 4.24.


Najpóźniej rozpoczną się zmagania siatkarzy plażowych. O godzinie 2.00 w grupie B Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzą się z Marcusem Boeckermannem i Larsem Flueffenem z Niemiec.

Zapraszamy do śledzenia relacji oraz wyników na żywo.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze