Rio 2016: Niedzielne wyścigi wioślarzy opóźnione o dwie godziny

Inne
Rio 2016: Niedzielne wyścigi wioślarzy opóźnione o dwie godziny
fot. PAP/EPA

Początek niedzielnych wyścigów wioślarskich w olimpijskich regatach w Rio de Janeiro z powodu silnego wiatru najpierw został opóźniony o godzinę, a następnie o dwie - zdecydowali organizatorzy. Na torze mają się zaprezentować trzy polskie osady.

Pierwsze wyścigi miały się odbyć o godz. 8.30 czasu lokalnego, ale zostały przesunięte na 9.30, a później o kolejne 60 minut, czyli na 15.30 w Polsce.

 

"Moim zdaniem to nie są warunki do pływania. Trzeba się zastanowić, czy nie przełożyć regat całkiem na popołudnie. Może wtedy będzie lepiej. Obecna aura sprawi, że wyniki będą loteryjne i przypadkowe" - ocenił trener kadry Niemiec Ralf Holtmeyer.

 

Po sobotnich startach wioślarze narzekali na wiatr i twierdzili, że niektóre wyścigi nie powinny się odbyć w takich warunkach. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) odrzuciła te skargi i nie chciała się zgodzić na zmianę terminów, m.in. dlatego, że na poniedziałek i wtorek prognozy pogody są jeszcze gorsze.

 

W niedzielę popłyną trzy polskie załogi. Siostry Anna i Maria Wierzbowskie w dwójce bez sternika oraz dwójki wagi lekkiej - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak oraz Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze