Uderzyła głową w krawężnik. Groźny wypadek holenderskiej kolarki

Inne
Uderzyła głową w krawężnik. Groźny wypadek holenderskiej kolarki
fot. PAP/EPA

Holenderka Annemiek van Vleuten, która miała groźny wypadek podczas niedzielnego wyścigu kolarskiego na igrzyskach w Rio de Janeiro, doznała wstrząśnienia mózgu oraz trzech niewielkich urazów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Informacje o stanie zdrowia zawodniczki przekazał w niedzielę wieczorem holenderski związek kolarski, zaznaczając równocześnie, że pozostanie ona na oddziale intensywnej terapii. Wcześniej ekipa "Pomarańczowych" poinformowała, że van Vleuten jest przytomna i może komunikować się z otoczeniem.

 

Holenderka przewróciła się na zjeździe z Vista Chinesa, 12 km przed metą. Prowadząca w tym momencie zawodniczka straciła panowanie nad rowerem i przekoziołkowała, uderzając głową w krawężnik. Gdy inne konkurentki ją mijały, ona leżała nieruchomo w nienaturalnej pozycji na skraju szosy.

 

Wyścig wygrała jej rodaczka Anna van der Breggen, wyprzedzając na finiszu Szwedkę Emmę Johansson i Włoszkę Elisę Longo Borghini. Katarzyna Niewiadoma zajęła szóste miejsce, tracąc do zwyciężczyni i swojej koleżanki z grupy Rabobank-Liv 20 sekund.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze