Furia w Chinach. Gwiazdki na ich fladze w Rio są... źle ustawione

Inne
Furia w Chinach. Gwiazdki na ich fladze w Rio są... źle ustawione
fot. PAP
A tu mamy prawidłową flagę...

Na flagę Chin, której organizatorzy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro używają podczas ceremonii medalowych... wkradł się błąd. Gwiazdki położone obok dużej gwiazdy są bowiem ustawione w pozycji horyzontalnej tzn. nie są... przekręcone tak jak w oryginale. W Chinach rozpętała się burza.

Przedstawiciele chińskiego konsulatu w Rio zapowiedzieli wniesienie skargi do Komitetu Organizacyjnego IO. Liczne niepochlebne komantarze pod adresem organizatorów posypały się również na portalach społecznościowych, a także wśród chińskich sportowców. Jeden z komentatorów sportowych z Chin stwierdził również na antenie, że w kwestiach państwowych nie ma miejsca na tak drastyczne pomyłki.

Co ciekawe zła flaga została przez organizatorów użyta już podczas ceremonii otwarcia. Brazylijczycy przekazali ją szermierzowi Lei Shengowi, który niósł barwy państwowe podczas defilady. Następnie nieodpowiednie flagi ujrzały światło dzienne podczas ceremoni medalowych z udziałem Chińczyków.

Sami oceńcie czy różnica między flagami jest kolosalna. Poniżej zdjęcie z Twittera przedstawiające chiński sztandar z gwiazdkami ustawionymi poziomo. Prawidłowa flaga widoczna jest na zdjęciu głównym...

 

Co ciekawe to nie pierwsza pomyłka w ostatnich dniach związana z chińską flagą. Jeden z australijskich kanałów informacyjnych na grafice przedstawiającej szanse medalowe, przy reprezentacji Chin wstawił grafikę z... flagą Chile. Taki mały lapsus...

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie