Rio 2016: Kozaczuk odpadła w 1/8 finału turnieju szablistek

Inne
Rio 2016: Kozaczuk odpadła w 1/8 finału turnieju szablistek
fot. PAP

Małgorzata Kozaczuk - jedyna z polskich szablistek w 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Rio de Janeiro - przegrała w pojedynku o ćwierćfinał z Tunezyjką Azzą Besbes 12:15. W 1/16 finału odpadły Aleksandra Socha i Bogna Jóźwiak.

Kozaczuk, 35. w światowym rankingu, w poprzedniej rundzie sprawiła niespodziankę wygrywając 15:9 z Chinką Chen Shen. Jej rywalka jest szóstą zawodniczką tego zestawienia i brązową medalistką ubiegłorocznych mistrzostw globu.

 

Pojedynek 1/8 finału z jedenastą w klasyfikacji międzynarodowej federacji (FIE) Besbes szablistka AZS AWF Warszawa zaczęła nieudanie - przegrywała już 0:5, 3:9 i 4:10. Później popisała się kilkoma udanymi akcjami, doprowadzając do stanu 9:10. Kolejne trzy punkty zdobyła jednak rywalka i zrobiło się 9:13. Ostatecznie Polka przegrała 12:15.

 

Już pierwszy pojedynek w turnieju przegrała najwyżej notowana i najbardziej utytułowana z Polek Aleksandra Socha. Koleżanka klubowa Kozaczuk uległa Włoszce Lorecie Gulotcie 10:15.

 

Podopieczna trenera Norberta Jaskota od początku musiała "gonić" wynik. Pierwszą rundę przegrała 3:8, później odrobiła trzy trafienia (6:8), ale szybko zrobiło się 7:14. Sklasyfikowana na 26. pozycji w świecie rywalka (Socha jest 10.) lepiej czuła dystans, umiejętnie parowała ataki Polki i kontrowała.

 

W końcówce Socha zdołała jeszcze zbliżyć się na cztery punkty (10:14), ale po chwili Włoszka skutecznym atakiem zakończyła pojedynek.

 

Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) zaczęła zmagania od 1/32 finału i zwycięstwa nad Brazylijką Martą Baezą Centurian 4:2. Reprezentantka gospodarzy przy takim wyniku doznała kontuzji i nie mogła kontynuować rywalizacji.

 

W kolejnej rundzie Polka nie miała jednak wiele do powiedzenia w walce z Rosjanką Zofią Wieliką. Liderka światowego rankingu oraz aktualna mistrzyni Europy i globu zwyciężyła 15:5.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze