Rio 2016: Żeńska dwójka bez sterniczki awansowała do półfinału

Inne
Rio 2016: Żeńska dwójka bez sterniczki awansowała do półfinału
fot. PAP/EPA

Siostry Anna i Maria Wierzbowskie zajęły trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym w konkurencji dwójek bez sterniczki wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i awansowały do półfinału. Wygrały Amerykanki przed Hiszpankami.

W rywalizacji dwójek bez sterniczki trzy najlepsze osady z przedbiegu zapewniły sobie prawo startu w półfinałach. Polki stoczyły pasjonującą walkę z Włoszkami o trzecią lokatę, wygrywając na finiszu zaledwie o 0,24 sekundy. Włoszki oraz piąte na mecie Rumunki swojej szansy będą szukać w repasażach.

 

Półfinały w tej konkurencji rozegrane zostaną w środę.

 

Poniedziałek był udany dla polskiej reprezentacji. Bezpośredni awans do półfnału zapewniły sobie dwie dwójki w wadze lekkiej Miłosz Jankowski, Artur Mikołajczewski oraz Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak. Do finału zakwalifikowała się czwórka podwójna kobiet (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska), która w repasażu uplasowała się na drugiej pozycji.

 

Z kolei męska ósemka w składzie: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski (sternik) zajęła trzecią lokatę w przedbiegu i popłynie w repasażu.

JP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie