Frank de Boer nowym trenerem Interu!

Piłka nożna
Frank de Boer nowym trenerem Interu!
fot. PAP/EPA

Frank de Boer został ogłoszony nowym szkoleniowcem Interu Mediolan. Holender zastąpił na tym stanowisku zwolnionego niedawno Roberto Manciniego.

Potwierdziły się doniesienia włoskiej prasy i Frank de Boer obejmie funkcję trenera w Interze Mediolan. Były zawodnik mi.in. FC Barcelona zastąpił na tym stanowisku Roberto Manciniego. Włoch nie zachwycił swoich pracodawców wynikami w meczach przedsezonowych. W dotychczasowej karierze trenera de Boer był asystentem trenera w reprezentacji Holandii, a od 2010 roku prowadził Ajax Amsterdam. Z zespołem ze stolicy Holandii czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Eredivisie.

 

Pięć lat starszy od Holendra Mancini pracował w Interze od listopada 2014 roku. To była jego druga trenerska przygoda z tym klubem, wcześniej prowadził piłkarzy z Mediolanu w latach 2004-08 i doprowadził ich do trzech tytułów mistrza Italii. W ostatnim sezonie drużyna zajęła czwartą pozycję.

 

Klub nie podał przyczyn rozstania się z nim, ale według medialnych spekulacji powodem mogły być nieporozumienia dotyczące m.in. polityki transferowej. W czerwcu pakiet akcji "Nerazzurrich" kupili chińscy inwestorzy. W ostatnich dniach Inter przegrał wysoko mecze sparingowe - 1:4 z Bayernem Monachium i 1:6 z Tottenhamem Hotspur.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze