Powraca Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej!

Siatkówka
Powraca Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej!
fot. PAP

Ostatni raz memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej mieliśmy okazję oglądać w 2012 roku. Po czterech latach przerwy turniej powraca. Impreza odbędzie się w dniach 30 września - 2 października w w hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej.

Dotychczas memoriał odbył się czterokrotnie, trzy razy w Katowicach, a raz w Dąbrowie Górniczej. Pierwszą edycję wygrały siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała. W następnych latach triumfowały: reprezentacja Polski, reprezentacja Rosji oraz w 2012 roku Dynamo Moskwa.

 

Teraz zawody powracają. Poza wymiarem sportowym, bardzo ważnym elementem będzie promocja krwiodawstwa, transplantacji i przeszczepów szpiku kostnego. Na razie nie znani są jeszcze uczestnicy turnieju.

 

 

Agata Mróz-Olszewska była polską siatkarką, mistrzynią Europy z 2003 i 2005 roku. Podczas sportowej kariery zachorowała na raka. W trakcie choroby zaszła w ciąże. Ryzykując własne życie, odsunęła na parę miesięcy leczenie by utrzymać ciążę i zwyciężyć w walce o życie dziecka. Zmarła 4 czerwca 2008 roku. Pośmiertnie została uhonorowana wieloma odznaczeniami.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze