Puchar Polski: Jagiellonia minimalnie lepsza od Cracovii

Jagiellonia Białystok pokonała pod Wawelem Cracovię 1:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Przez dłuższy czas gry podopieczni Michała Probierza dominowali na boisku, a zwycięską bramkę zdobył tuż po przerwie Karol Świderski.

Zarówno Jagiellonia, jak i Cracovia rozpoczęły mecz z wieloma zmianami w swoich składach. Michał Probierz dokonał aż dziewięciu roszad w porównaniu z ligowym meczem z Arką Gdynia. Do Krakowa w ogóle nie przyjechał najlepszy snajper Ekstraklasy Konstantin Wasiljew. Jacek Zieliński wymienił ”tylko” pięciu piłkarzy.

Pierwsza połowa nie zachwyciła, wręcz rozczarowała. Malo sytuacji i zaledwie dwa celne strzały. Grę zdominowała Jagiellonia, która najlepszą okazję miała w samej końcówce. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Karol Mackiewicz. Świetnie zachował się jednak Krystian Stępniowski, który odbił piłkę, a po chwili skutecznie sparował też dobitkę Karola Świderskiego. Trzeci strzał w tej akcji oddał Maciej Górski, ale tym razem futbolówkę z linii wybił Hubert Wołąkiewicz.

Drugie 45. minut kapitalnie zaczęli goście, którzy potwierdzili swoją przewagę z pierwszej połowy. Tuż po przerwie Karol Mackiewicz podał do Karola Świderskiego, a ten pokonał bramkarza ”Pasów”. Po zdobyciu bramki białostoczanie nieco zwolnili, a do głosu powoli zaczęli dochodzić gospodarze. Na nic jednak nie zdały się ich ataki i ostatecznie to ”Jaga” awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: Świderski 46

Cracovia: Stępniowski - Deleu, Litauszki, Wołąkiewicz, Ferraresso - Wdowiak (Karaczanakow), Dimun (79, Steblecki), Čovilo, Cetnarski (59, Szczepaniak), Jendrišek - Budziński.

Jagiellonia: Węglarz - Sołowiej, Szymonowicz, (43, Wasiluk), Straus - Chomczenowśkyj (83, Černych), Szymański, Góralski, Świderski (69, Romanczuk), Mackiewicz - Górski.

Żółte kartki: Diego Ferraresso, Budziński, Litauszki, Čovilo - Chomczenowśkyj, Góralski.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).