Rio 2016: Polska - Niemcy. Skrót ostatniego zwycięskiego meczu (WIDEO)

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych po raz ostatni wygrała z Niemcami 14 czerwca 2014 roku. W pamiętnym meczu w Magdeburgu Polacy odrobili czterobramkową stratę, którą mieli do przerwy, a zwycięstwo 29:28 dało im awans na MŚ w Katarze. Oby polscy szczypiorniści z taką samą wiarą w wygraną zagrali w Rio! Zobaczcie skrót meczu Niemcy - Polska z 2014 roku.

Losowanie dwumeczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2015 nie było szczęśliwe dla Polaków, którzy trafili na odwiecznych rywali z Niemiec. Podopieczni Michaela Bieglera nie zwiesili jednak głów i już w pierwszym meczu w Ergo Arenie po fantastycznym widowisku ograli Niemców jedną bramką. Na rewanż do Magdeburga jechali więc ze skromną zaliczką.

Rewanżowe spotkanie od początku nie układało się po myśli biało-czerwonych, którzy zostali zdominowani przez naszych zachodnich sąsiadów. Do przerwy Polacy przegrywali 10:14, ale w błędzie byli ci, którzy nie wierzyli w tym momencie w naszych szczypiornistów. Kapitalna końcówka Polaków sprawiła, że Niemcy zostali zupełnie wybici z rytmu i to biało-czerwoni odtańczyli po meczu taniec zwycięstwa.

Skrót ostatniego zwycięstwa Polaków nad Niemcami w załączonym materiale wideo.